Що мені відомо про походження висловів "ахіллесова п'ята", "троянський кінь", "яблуко розбрату"? (План)
 

1) Вислів "ахіллесова п'ята" означає вразливе місце в людини. 

Одним із головних героїв Троянської війни був юний Ахіллес. Він уславився своїми подвигами, хоробрістю, непереможністю. Коли він був зовсім маленьким, його мати, богиня Фетіда, скупала його у водах священної річки Стікс. Відтоді Ахіллес не боявся ні стріли, ні меча. Тіло його стало невразливим — крім п'ятки, за яку тримала Ахіллеса мати. Загинув герой від стріли, що влучила йому в п'яту. 

2) Вислів "троянський кінь" означає підступну хитрість, облудливі дії. 

За порадою Одіссея ахейці зробили великого дерев'яного коня. Всередині коня заховалися добре озброєні воїни, а інші нібито повернулися додому. На березі лишився дерев'яний кінь. Троянці, побачивши, що греки зняли облогу, завезли коня у Трою і почали святкувати перемогу. Уночі, коли всі поснули, греки вийшли з коня, відчинили ворота, впустили своїх товаришів і стали вбивати троянців. Так було переможено Трою. 

3) Вислів "яблуко розбрату" означає причину суперечки, сварки. 

Один із поширених давньогрецьких міфів про Еріду пов'язаний з яблуком розбрату, яке богиня кинула під час весілля Пелея і Фетіди. Напис "найпрекраснішій" викликав суперечку між Афродітою, Афіною та Герою, які вважали, що яблуко повинно було б належати одній з них. Троянський царевич Парис віддав яблуко Афродіті, що призвело до Троянської війни.

Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Що мені відомо про походження висловів "ахіллесова п'ята", "троянський кінь", "яблуко розбрату"? (План)", із категорії "Світова література", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід