Товари для рукоділля
 

Що мені відомо про походження висловів "ахіллесова п'ята", "троянський кінь", "яблуко розбрату"? (План)


Скачати файл

Поділитись з друзями:
 
 

1) Вислів "ахіллесова п'ята" означає вразливе місце в людини. 

Одним із головних героїв Троянської війни був юний Ахіллес. Він уславився своїми подвигами, хоробрістю, непереможністю. Коли він був зовсім маленьким, його мати, богиня Фетіда, скупала його у водах священної річки Стікс. Відтоді Ахіллес не боявся ні стріли, ні меча. Тіло його стало невразливим — крім п'ятки, за яку тримала Ахіллеса мати. Загинув герой від стріли, що влучила йому в п'яту. 

2) Вислів "троянський кінь" означає підступну хитрість, облудливі дії. 

За порадою Одіссея ахейці зробили великого дерев'яного коня. Всередині коня заховалися добре озброєні воїни, а інші нібито повернулися додому. На березі лишився дерев'яний кінь. Троянці, побачивши, що греки зняли облогу, завезли коня у Трою і почали святкувати перемогу. Уночі, коли всі поснули, греки вийшли з коня, відчинили ворота, впустили своїх товаришів і стали вбивати троянців. Так було переможено Трою. 

3) Вислів "яблуко розбрату" означає причину суперечки, сварки. 

Один із поширених давньогрецьких міфів про Еріду пов'язаний з яблуком розбрату, яке богиня кинула під час весілля Пелея і Фетіди. Напис "найпрекраснішій" викликав суперечку між Афродітою, Афіною та Герою, які вважали, що яблуко повинно було б належати одній з них. Троянський царевич Парис віддав яблуко Афродіті, що призвело до Троянської війни.

 
Вітаємо вас на сайті forfun.pp.ua . Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Що мені відомо про походження висловів "ахіллесова п'ята", "троянський кінь", "яблуко розбрату"? (План)", який є одним з архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете більше 5000 ГДЗ, творів, конспектів, презентацій, переказів і багато іншого. На нашому сайті вам доступний швидкий пошук і звичайно безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого вам навчання.
 
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід