Що, на думку Камю, може врятувати людство від чуми і від зла взагалі? Твір
 
 
Розповідаючи про історію боротьби з чумою в місті Орані, Альбер Камю використовує чуму як універсальну метафору зла в усіх його проявах та існуваннях. 

Письменник попереджає, що може будь-якого часу настати такий день, "коли чума розбудить пацюків і поганить їх здихати на вулицях щасливого міста". Що ж таке чума, на думку Камю? Перше значення очевидне: чума - це страшна хвороба. Друге - "коричнева чума" - фашизм, на що недвозначно вказує дата подій в Орані - 194... рік. Третє - зло взагалі. Так Тарру говорить: "Мені достоту відомо..., що кожний носить її, чуму, в собі, бо не існує такої людини в світі, так-так, не існує, якої б вона не торкнулась". На думку героїв роману-притчі, "мікроб чуми ніколи не гине, ...він чекає на свій час". Тож головною проблемою для всіх є проблема вибору. Кожен має вирішити не стільки філософську проблему сенсу буття, скільки конкретну моральну дилему, яка визначить найближче майбутнє героя, його екзистенцію. Так легко тут помилитися, схибити. Тарру вважає, що шлях до злагоди й взаєморозуміння - це співчуття. А священик Паплю спочатку гадає, що чума - то кара Божа, а отже гинуть лише винні, людська воля тут нічого не варта. Але життя саме ніби скасовує його сумніви в тому, що цей світ - це абсурд і часто гинуть невинні. Зробити вибір - значить обрати добро чи зло в самому собі. Рамбер, який спочатку так мріяв вирватися з Орану, раптом розуміє, що "соромно бути щасливим одному". Він залишається допомагати боротися з чумою, бо інакше жити не зможе. Так само вважає й Жозеф Гран, так діє й доктор Ріє. Для Ріє його діяльність не є подвигом, він просто сумлінно ставиться до свого обов'язку. Він вважає, що "не можна водночас лікувати і знати", а часом треба рятувати людське життя всупереч "знанню" того, що це марно. Треба працювати і допомагати людям завжди, навіть всупереч надії. Людина вільна у своєму виборі, а значить, має відповідати за все, що діється навколо. Це возвеличує людину по-справжньому. Від неї лише вимагається бути чесною, знати і виконувати свій обов'язок. Саме це має врятувати людину від будь-якого зла.
Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Що, на думку Камю, може врятувати людство від чуми і від зла взагалі? Твір", із категорії "Світова література", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід