Що розповіла мені Біблія про виникнення різних мов на Землі. Твір
 
 
Нащадки Ноєвого сина Хама, намагаючись перешкодити виконанню Божої волі й батькового прокляття, щоб не розсіятися й не потрапити у рабство до нащадків Сима та Афета, задумали збудувати місто, а в ньому вежу, яка могла б слугувати центром усіх племен і в той же час уособленням їх рівності Вежа мала бути висотою до небес, щоб уславити імена будівничих. Отже, вежа не була призначена для житла, не мала бути культовою спорудою. Люди плекали у душах горді помисли: збудувати велике місто, усім разом у ньому поселитися, налякати сусідів, порушити Божу волю, прославити себе. 

"І,мовив Господь: "Оце вони один народ, і мова в них усіх одна, і це щойно початок їхньої праці: то що вони не задумають, не буде їм важко зробити. Отож зідіймо наниз і помішаймо їх мову, щоб не "розуміли одне одного". 

Множина, певно, вказує на те, що Бог радиться з ангелами, які складають його небесний почет, або ж тут натяк на три Божі особи (Трійцю — Бога-Батька, Бога-Сина, Бога-Духа Святого). 

Очевидно, Бог не хотів, щоб марнославні та зарозумілі люди — нащадки Хама — жили скучено, щоб вони спільно чинили негарні справи, оскільки зарозумілість може стати причиною багатьох неправедних діл. Тому й не знищив будівничих, а просто позбавив їх можливості домовлятись про будь-які спільні зусилля Та розпорошив їх по світу. "І розсіяв їх Господь звідтіля по всій землі, й вони перестали будувати місто". 

Це оповідання спрямоване проти зарозумілості, марнославства, людського зухвальства. В той самий час оповідання звертає нашу увагу на те, що головним у людському спілкуванні є володіння спільною мовою.
Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Що розповіла мені Біблія про виникнення різних мов на Землі. Твір", із категорії "Світова література", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід