Товари для рукоділля
 

Що згубив і що набув Гобсек (за однойменною повістю О. де Бальзака). Твір


Скачати файл

Поділитись з друзями:
 
 
 
У невеликій новелі "Гобсек" (1830) Бальзак створює гротескну потворну фігуру дійсного хазяїна життя, образ величезної узагальнюючої сили — лихвар, що робить гроші з грошей. 

Молодим Гобсек пережив багато знегод і смертельних небезпек. Об'їздивши майже весь світ, він переконався, що всюди панує зло та вади. Добре розуміючи свою перевагу в розумі та здібностях над більшістю тих злодюжок та шахраїв, з якими йому довелось зустрітись на своєму бурхливому життєвому шляху, Ґобсек зачерствів душею, став переконаним скептиком, потроху дійшов цинічного висновку, що гроші — це все. Він став людиною, що перетворилась на "золотого істукана". 

До часу дії повісті Ґобсек — мовчазний, зовсім непримітний старий, який насправді є одним із таємних володарів Парижа. Тепер у холодну кімнату Гобсека стікається золото, приходять люди, яких жене відчай, і він розпоряджається їх благополуччям, честю та навіть життям. 

Бальзак підбиває підсумок завершенню еволюції свого героя як особистості: "Він зберігав свою життєву енергію, вгамовуючи в собі всі людські почуття". Почуття внутрішньої свободи Ґобсек досягнув. Це найцінніше в житті. Але якою ціною? 

Проста швачка, донедавна сільська дівчина, Фанні Мальво вразила старого Гобсека. Тільки на мить він зайшов до її помешкання, побачив нехитрий скарб дівчини, і атмосфера щирості й душевної чистоти охопила Сухоглота. Можливо, вперше у своєму житті Ґобсек відчув бажання допомогти у чомусь дівчині, проте внутрішній голос зажерливого скнари відразу повстав проти цього бажання. 

Допомога Дервілю? Так Тільки теж за проценти, невеликі, але все ж таки не безкоштовно. 

Ґобсек ненавидів спадкоємців, не виявив і крихти хвилювання, коли дізнався про трагічну смерть єдиної своєї родички, бо, за Гобсеком, золото — це духовна суть усього теперішнього суспільства, а зі своїм надбанням він не хотів ділитись ні з ким. 

Дервіль промовляє про Гобсека: "У ньому живуть дві істоти: скнара та філософ, істота підла та піднесена". Заради грошей він згубив людяність, повагу, згубив свою душу.
 
Вітаємо вас на сайті forfun.pp.ua . Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Що згубив і що набув Гобсек (за однойменною повістю О. де Бальзака). Твір", який є одним з архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете більше 5000 ГДЗ, творів, конспектів, презентацій, переказів і багато іншого. На нашому сайті вам доступний швидкий пошук і звичайно безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого вам навчання.
 
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід