Виникнення Футуризму (Народження футуризму)
 
Футуризм виник в Італії , де в 1909р. був надрукований "Маніфест футуризму".

Футуризм (італ.futurismo від латів.futurum - майбутнє) - абстракціоністське мистецька течія 1910-х на початку 1920-х XX в., найповніше прояви Італії (батьківщині футуризму) й Росії.Футуристи були і інших країнах - Німеччини, Англії, Франції, Польщі.Футуризм заявив про себе літературі, живопису, скульптурі, меншою мірою музикою.

Днем народження футуризму вважається 20 лютого 1909, як у паризькій газеті "Фігаро" з'явився написаний Т.Ф.Маринетти Маніфест футуризму. Саме Маринетти став теоретиком і вождем першої, міланської, групи футуристів. Маніфест було звернено до молодих італійським діячів мистецтва ("Найбільш старі між нами - тридцятирічні, за 10 років ми мають виконати своє завдання, доки прийде нове покоління і викине нашій кошик для сміття."). У маніфесті заперечувалися все духовно-культурні цінності минулого. (Кілька років тому російський поет-футурист В.Маяковський сформулював коротко й виразно: "Я з усього, що зроблено, ставлю „nihil".). Не випадково футуризм виник у Італії,стране-музее. "Ми не маємо життя, а є лише згадки більш славне минуле... Ми в чудовому саркофазі, у якому щільно пригвинчена кришка, ніж проник свіжому повітрі", - скаржився Маринетти. Запровадити своїх співвітчизників на Олімп сучасної європейської культури - про те, що, безсумнівно стояло заепатажно-крикливим тоном маніфесту. Група молодих митців з Мілана, та був і з міст негайно відгукнулася на закликМаринетти - й очам своїм творчістю, і власними маніфестами. 11 лютого 1910 з'являється Маніфест художников-футуристов, а 11 квітня цього року - Технічний маніфест футуристичною живопису, підписаний У.Боччони, Дж.Балла, К.Карра, Л.Руссоло, Дж.Северени - найбільшими художниками-футуристами. Сам Маринетти упродовж свого життя опублікував понад 80-ти маніфестів, що стосуються як найрізноманітніших видів художньої творчості, а й найрізноманітніших сторін життя. У своїх творах, як теоретичних, і художніх (вірші, роман Мафарка-футурист) Маринетти, як та її сподвижники, заперечував як художні, а й етичні цінності минулого.
Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Виникнення Футуризму (Народження футуризму)", із категорії "Світова література", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід