Іван Драч (біографія)
 
Драч Іван Федорович - народився 17 жовтня 1936 р. в с. Теліженці Київської області. У 1959-63 навчався в Київському університеті, був виключений за політичні погляди, закінчив Вищі сценарні курси при Держкіно СРСР у Москві. 
       
       Обирався секретарем Спілки письменників України та 1-им секретарем її Київської організації. Один з організаторів Народного Руху України (1989), у жовтні 1990-лютому 1992 - його голова; в 1990-94 - народний депутат України 12 скликання; з 1991 - голова товариства "Україна".
       
       Автор книг "Балади буднів", "Дума про вчителя", "До джерел", "Київське небо", "Корінь і крона", "Протуберанці серця", "Сонце і Слово", "Київський оберіг", "Лист до калини" та ін.
       
       Державна премія України ім. Т.Шевченка (1976). Державна премія СРСР (1989). Премія фонду Антоновичів (США). Голова Конгресу української інтелігенції (з 1996).
       
       Друкувався :
       "… 18 липня 1961 р. в газеті "Літературна газета", попередниця теперішньої "Літературної України" буди видані "Ніж у сонці. Феєрична трагедія в двох частинах" Івана Драча. Ім'я Драча на той час ще нікому нічого не говорило (до того він встиг опублікувати лише кілька не надто помітних віршів у журналі "Вітчизна").
       
       1961 р. Євген Євтушенко, виступаючи в Жовтневому палаці в Києві прочитав свій переклад "Соняшника" І.Драча. Це було й назвою першої поетичної збірки поета. Це великий цикл балад та етюдів з широким спектром настроїв і тональностей емоційного та інтелектуального поета ("Прометеївська балада", "Балада про випрані штани", "Лебединий етюд", "Сльоза Пікассо". Інший бік поезії Драча - українська історія та культура, її подвижники ("Василеві Симоненкові", "Балада про Кармалюка", "Іван Франко в революційному Києві 1905", "Оскарження Івана Гонти", "Мовчання Стефаника", "Реквієм Павлові Тичині", "Пам'яті Василя Шукшина".
       "Поет шукає тут підтвердження життєздатності української нації, її суспільнотворчого і духовного потенціалу".
       
       Іван Дзюба пише:
       
       "Чи не найщедрішим джерелом нової літературної хвилі виявився Київський університет. Тут у 50-і роки рясно вродило на молодих поетів, тут навчались Василь Симоненко, Іван Драч, Борис Олійник, Володимир Підпалий, Станіслав Тельнюк, Микола Холодний, Тамара Коломієць, Наталка Кащук, Петро Засенко, Володимир Коломієць, Дмитро Онкович, Микола Сом, Роберт Третьяков… У різні часи було багато нарікань на "складність", "незрозумілість" поезії І.Драча.
       
       … Діапазон творчості І.Драча широчезний. Він - автор низки кіносценаріїв, в т.ч. сценарію "Криниця для спраглих", за яким режисер Ю.Іллєнко ще в середині 60-х рр. поставив фільм, що став однією з вершин українського філософсько-політичного кіно".
       
        Усім відомий фільм "Пропала грамота" Івана Миколайчука, також був поставлений за сценарієм І.Драча.
       
       "…Також І.Драч -дослідник біографій українських митців: "Іду до тебе" - про Лесю Українку; "Київська фантазія" - про М.Лисенка; "Григорій Сковорода" (1984). Активний учасник і організатор літературного процесу на Україні; перекладач.
       
       І.Драчеві притаманні масштабність бачення художнього життя і вагомість естетичних критеріїв, ерудиція, вимогливий смак, проникливість і гострота характеристик, темпераментність стилю. Особливо слід відзначити широку сприйнятливість І.Драча до несхожих поетичних манер своїх сучасників, здатність уболівати за побратимів і радіти їх творчим успіхам, готовність підтримати".
Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Іван Драч (біографія)", із категорії "Українська література", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід