Яким я уявляю князя Ігоря (За "Словом о полку Ігоревім")
 
Ліро-епічна поема "Слово о полку Ігоревім" - це дорогоцінна спадщина наших предків, перша літературна пам'ятка Київської Русі. 
 
Вивчаючи цей твір, я познайомилася з низкою образів, які оспівав далекий мій предок. Це й Ігор, це і Всеволод, це і Ярославна. Дуже схвилював мене автор тим, що майже в кожному рядку відчутне його вболівання за долю русичів, за рідний край. 
 
Одним із головних образів поеми є образ новгород-сіверського князя Ігоря Святославича, до якого невідомий автор відчуває особливу любов і симпатію. 
 
У моїй уяві князь Ігор - це мужній воїн у шоломі і кольчузі, з великим довгим мечем у руці. Він вправно сидить на коні, а погляд його світлий, людяний, а не жадібний, нечистий. Його похід - це не гонитва за здобиччю, а бажання відкинути ворога від кордонів Руської землі, захистити русичів від половців. 
 
Мені імпонує відвага Ігоря, його здатність прийти на допомогу воїну в бою. А з іншого боку, Ігор постає як князь, який прагне, щоб про його відвагу, безстрашність заговорили й інші князі. А тому я уявляю Ігоря і як трохи гордовиту людину, трохи егоїстичну, можливо, через молодість, можливо, з якихось інших причин. Мені здається також, що Ігор - дуже самовпевнений, бо хотів сам здобути собі слави, більше турбувався про свою честь. А ще він був честолюбним, бо заздрив славі київського князя Святослава, який зумів організувати на битву з половцями південноруських князів і здобути перемогу. 
 
Кожна людина має як позитивні, так і негативні риси характеру. І мені подобається те, що автор "Слова..." зобразив князя Ігоря не як людину-ідеал, а як звичайну людину - з її мужністю, безстрашністю і з життєвими вадами одночасно. Я вважаю, що саме цим Ігор і приваблює і автора, і читачів.
Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Яким я уявляю князя Ігоря (За "Словом о полку Ігоревім")", із категорії "Українська література", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід