Яскравість і сила поетичних образів у поезії М. Вінграновського "Грім". Твір
 
Микола Вінграновський — поет, прозаїк, знавець і співець природи. Ще з дитинства він відзначався допитливістю та веселою вдачею, мав надзвичайний хист бачити те, що інші не завжди помічають. Він відчував неповторну красу природи, людську доброту. 
 
М. Вінграновський — майстер поетичних пейзажів. У його поезіях немає різкої грані між людиною і природою. У вірші "Грім" автор оживив природу, звичайний грім показав зовсім несподівано. Маючи багату уяву і фантазію, поет малює грім у вигляді дядька, який допомагає деревам, озерам, ярам: 
 
А потім хмару опустив 
на сад наш на щасливий 
і натрусив зі сливи слив, 
щоб легше було сливі. 
 
Пряма мова, використана в поезії, олюднює текст, дієслова надають почуття руху, бадьорості та життєрадісності. Поет користується звуковими повторами для створення поетичної картини грому: 
 
Була гроза, і грім гримів, 
він так любив гриміти, 
що аж горів, що аж тремтів 
на трави і на квіти. 
 
Своєю поезією М. Вінграновський стверджує, що природа прекрасна, треба лише бачити цю красу, і закликає берегти та цінувати її.
Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Яскравість і сила поетичних образів у поезії М. Вінграновського "Грім". Твір", із категорії "Українська література", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід