Розвиток зв’язного мовлення. Твір-опис тварини, предмета за мотивами чарівного світу української поезії. Конспект уроку
 

Розвиток зв’язного мовлення. Твір-опис тварини, предмета за мотивами чарівного світу української поезії

Мета:            поглибити знання учнів про художній опис, розвивати образне мислення, зв’язне мовлення, уміння описувати предмети, явища в художньому стилі, виражати власне ставлення до зображу­ваного

Очікувані результати: учні розуміють поняття «художній опис», уміють наводити приклади з художніх творів, самостійно складають описи різних видів, висловлюють оціночні судження.

Теорія літератури: художній опис.

Обладнання: портрет І. Жиленко, бібліотечка її творів, учнівські малюнки, картина П. Холодного «Казка про дівчинку та паву», дидактичний матеріал

Тип уроку: формування знань, умінь і навичок.

I. Мотивація навчальної діяльності школярів. Оголошення теми й мети уроку

Вступне слово вчителя.

Коли людина поринає в поетичний світ, у її уяві постає ціла галерея образів. Сьогодні на уроці ми будемо вчитися втілювати образи в слова, будувати художні описи, ілюструвати їх прикладами з вивчених поезій.

II. Актуалізація опорних знань учнів

1.   Перевірка домашнього завдання.

(Розповідь про письменницю, виразне читання й аналіз її віршів.)

2.   Виконання тестових завдань за поезіями І. Жиленко «Жар-птиця», «Підкова», «Гном у буфеті».

II. Основний зміст роботи

1.   Ознайомлення з початками творів.

1)   «Мій чотирилапий друг»

Варіант I

Піднімаючись сходами, я чую, як веселим гавкотом зустрічає мене мій чотирилапий друг — песик Джек. Він знає, що зараз отримає їжу й піде зі мною на прогулянку. Мій собачка… (розмір, забарвлення, звички, повадки, кого й що любить найбільше й таке інше).

Варіант II

Коли я приходжу зі школи, на порозі мене радісно зустрічає мій котик (моя кішечка). Він треться об мої ноги й лагідно муркоче. Ця тваринка… (порода, розмір, забарвлення, звички, кого й що любить найбільше й таке інше).

2)   «Крилатий улюбленець родини»

Щоранку ми прокидаємося від веселого щебету нашого улюб­ленця — папужки (канарки). Його мені подарували на день народження. У нього такий вигляд… (розмір, забарвлення, повадки, що любить або не любить і таке інше).

3)   «Золота рибка»

У нас удома є великий акваріум. У ньому плаває багато різних рибок. Але найбільше я люблю золоту. Можу довго спостерігати за нею. Вона… (розмір, форма, поведінка й таке інше).

4)   «Чудова скринька» («Бабусина скриня»)

У своїй шафі бабуся тримає чудову річ — скриньку, у якій зберігає найдорожчі для неї речі: пожовклі листи з фронту, старі фотографії, вітальні листівки. Разом із бабунею ми часто розглядаємо незвичайне оздоблення цього виробу ручної роботи. Скринька має такий вигляд… (форма, колір, оздоблення, матеріал, що всередині й таке інше).

5)   «Незвичайний годинник»

Нині в багатьох удома стоять сучасні електронні годинники, оформлені в простому, стриманому стилі. А я милуюся нашим старовинним годинником із маятником і зозулею. Він… (форма, розмір, матеріал, колір і таке інше).

6)   «Чарівна лампа»

На столі стоїть лампа під абажуром. Мама говорить, що вона належала ще її прабабусі. Лампа ця має такий вигляд… (форма, висота, колір, матеріал і таке інше).

7)   «Наймудріша книжка»

Підходжу до полички з книгами. Довго роздивляюся обкладинки й вибираю, на мій погляд, наймудрішу книгу — енциклопедію. Вона… (розмір, колір, оформлення, ілюстрації й таке інше).

2.   Написання творів у чернетках.

2.   Зачитування двох-трьох робіт, коментування вчителя.

3.   Редагування учнями складених творів.

4.   Написання творів у чистовиках.

III. Домашнє завдання

Підготувати повідомлення про передумови виникнення друкарства.

IV. Підбиття підсумків уроку

Інтерактивна вправа «Мікрофон».

— Сьогодні мені вдалося…

Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Розвиток зв’язного мовлення. Твір-опис тварини, предмета за мотивами чарівного світу української поезії. Конспект уроку", із категорії "Українська мова", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід