Розвиток зв’язного мовлення. Твір роздум на моральноетичну тему. Конспект уроку
Урок № 22
Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Твір роздум на моральноетичну тему
Мета: удосконалювати вміння учнів писати твори на
морально етичну тему, здатність визначати
межі запропонованої теми; розвивати аналітич
ні здібності, уяву, логічне та образне мислен
ня; формувати полікультурну, комунікативну
компетентність продуктивної творчої діяльності;
виховувати почуття відповідальності, активної
громадянської позиції.
обладнання: тлумачний словник, словник синонімів, дидак
тичний матеріал.
Хід УРоКУ
і . А КТУАлізА ція опоР ниХ зн А нь У чнів
завдання і запитання до учнів.
— Охарактеризуйте головні особливості твору на морально
етичну тему. Які його основні ознаки?
— Яка схема будови творуроздуму?
— Поясніть лексичне значення слів шантаж, лаконічний .
— Доберіть синоніми до слова жартувати .
I і . оГ оло Ш ення Т е М и, М е Т и й з А вдА нь УРо КУ
ііі . МоТ ивА ція н А вчА льної діяльнос Т і ШКоля Р ів
Робота з текстом.
y Прочитайте замітку з газети «Хрещатик» та висловіть власну
думку стосовно прочитаного.
Недільного ранку Марину розбудив телефонний дзвінок.
Незнайомець із характерним голосом типового «кіношного»
злочинця був лаконічним: дівчина повинна передати в умов
лене місце три тисячі доларів, інакше свою бірюзову Ауді, по
даровану батьком на двадцятиріччя, вона більше не побачить.
Чоловік наказав покласти пакет із грошима біля контейнера
зі сміттям, що поблизу будинку на сусідній вулиці, о дев’ятій
вечора і в жодному разі не звертатися в міліцію. Марина ледь
дочекалася, коли з вранішньої пробіжки вернеться мати… Об
дзвонювали знайомих, запитували поради. Ситуація владналася
сама собою: з’ясувалося, що то був веселий жарт однокласника,
студента коледжу естрадно циркового мистецтва, який живе
у квартирі навпроти.
IV. о сновний зМ іс Т Р о Б оТ и
1. о знайомлення учнів з темами творів.
1) «Жарт — це коли весело всім».
2) «На що спроможна людина за екстремальних обставин».
3) «Дзвінок про замінування школи: жарт чи злочин?»
2. с ловниково-орфографічна робота.
3. с кладання плану твору.
4. н аписання твору.
V. п ід Б и ТТ я підсУМК ів УРо КУ
заключна бесіда.
— Аргументуйте свій вибір теми твору.
— Що в роботі вам видалося найскладнішим?
VI. д о МАШнє зА вдА ння
Розробити лінгвістично географічний проект «Земля — наш
спільний дім», запропонувати шляхи подолання екологічних
проб лем рідного регіону.
- Українська мова
- 21.11.2014
- 2404