Нова американська зброя
 
Завжди дивуєшся, коли бачиш фантастичні ідеї втіленими в реальному світі, але ще дивніше бачити їх за межами науково-дослідних лабораторій, в справі. І ось, перші екземпляри гвинтівки XM25 надійшли на озброєння американських військ в Афганістані.


Нагадаємо, система XM25 включає в себе не тільки гвинтівку особливої ​​конструкції, а й спеціальні боєприпаси. Стрілок виставляє необхідну дальність польоту кулі; пройшовши певну дистанцію, вона детонує, вражаючи сховався в укритті ворога. Радіус ураження від однієї кулі складає 1-3 метри, а крім власного бойового заряду, вона містить комп'ютерний чіп, який управляє її польотом. Максимальна дальність пострілу складає близько 700 метрів, гвинтівка важить 5,5 кг при довжині 74 см. XM25 коштує цілих 35 000 доларів, але на майбутній рік армія збирається замовити 15 500 одиниць цієї зброї для військ спеціального призначення.


Сучасна зброя стає все більш і більш «розумною». І мова не тільки про такі пристрої, як безпілотні літальні апарати - навіть звичайна куля тепер проявляє неабиякий інтелект у порівнянні зі своїми «попередницями». Новим досягненням армійських інженерів США стає цікава розробка - гвинтівка XM25 з унікальною можливістю вражати супротивника, що сховався в окопі, і пішов з лінії обстрілу.


Cнайпер діє таким чином. Лазерний далекомір, встановлений на гвинтівку, визначає відстань до об'єкта. У разі необхідності, снайпер може в ручному режимі підкоригувати відстань в межах декількох метрів, вказавши тим самим точне положення противника. Після пострілу куля летить по заздалегідь прорахованою траєкторії, і, досягнувши введеної позначки, що вказує на становище ворога, вибухає, вражаючи осколками солдатів.


Настільки унікальні можливості звичайної кулі пояснюються наявністю цілої системи прорахунку її траєкторії. Так, всередині самої кулі присутня інтегральна мікросхема, що приймає сигнал від гвинтівки, що дозволяє точно прорахувати пройдене їй відстань і вказати необхідний час для здійснення вибуху. Дуже цікава і система живлення мікросхеми - при русі по нарізної стовбура пулі повідомляється імпульс, що змушує її обертатися. Однак це використовується не тільки для додання їй стійкості під час польоту - всередині кулі присутній магнітний перетворювач, що виробляє електричний струм в результаті взаємодії з магнітним полем Землі.


Отже, снайпер, озброєний XM25, буде діяти таким чином. Виявивши ворога, що сховався в сусідньому будинку і провідному вогонь через вікно, солдат вимірює відстань до стіни будинку, додає до цього значення один метр, щоб куля вибухнула усередині приміщення, і стріляє. Після заданої відстані куля вибухає, вражаючи осколками противника - як результат, зниження ворожих вогневих точок без небезпечного штурму будівлі і проведення зачистки.
 
Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Нова американська зброя", із категорії "Захист Вітчизни", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід