Військово-транспортні літаки. Реферат
 

Зміст

1. Військово-транспортний літак Embraer KC-390

2. Сучасний транспортний АВАКС S-88.

3. Транспортний літак Airbus A400M

4. Військово-транспортний літак стратегічного застосування C-5 M Super Galaxy.

5. Шведська АВАКС S 100 B Argus.

6. Японський транспортник військового призначення С-2 (С-Х).

1. Військово-транспортний літак Embraer KC-390

Цей літак розробляє бразильська аерокосмічна компанія Embraer. Це буде найважчий транспортний літак за всю історію бразильських ВПС. Планується, що він буде перевозити 21 тону корисного вантажу, у тому числі броньовану військову техніку.

У 2006 році компанія почала розробку власного військово-транспортного літака, спираючись на американську модель Lockheed C-130 Hercules. Але при розробці проекту було вирішено відмовитися від створення важкого транспортника, а зупинитися на проектуванні середньої по вантажомісткості машині. Проектній моделі було присвоєно позначення С-390. Керівництво компанії вважає, що протягом десятиліття попит на світовому ринку на такі літаки значно зросте.

На початку 2008 року в проект транспортника були вкладені значні кошти. У 2010 році відбулися серійні випробування нової моделі. Вони триватимуть до 2014 року, а потім буде налагоджено виробництво нового транспортного літака.

У липні 2010 року макет літака був представлений на авіашоу Фарнборо. Там було заявлено, що модель вдосконалена і її вантажопідйомність тепер становить 23 тонни, замість 21, заявленої раніше. Домогтися цього вдалося в результаті установки на КС-390 нової аеродинамічної труби з нового композитного алюмінієвого сплаву. Таким чином, були поліпшені злітні характеристики літака.

Для обміну технічною інформацією між компаніями Embraer і Boeing було підписано угоду. До програми виробництва літака вирішили приєднатися також Чилі, Португалія. Аргентина буде поставляти на бразильські заводи елементи шасі, обтічників, дверей та інших елементів обладнання. Embraer уклала угоду з компанією Rockwell Collins на постачання для літака рідкокристалічних моніторів та іншої високотехнологічної апаратури для високочастотних приймальних пристроїв і радіолокаційних станцій.

Також компанія підписала угоду з іншими провідними компаніями на оснащення КС-390 програмним забезпеченням для систем контролю і моніторингу в режимі реального часу за нормальною роботою всіх систем життєдіяльності літака.

Бразилія продовжує вести переговори з країнами, зацікавленими в придбанні цього літака. Нещодавно до угоди приєдналися арабські Емірати і Перу.

Керувати літаком буде екіпаж з 2-х осіб-пілотів і бортінженера. Вантажний відсік в машині буде повністю герметичним, що дозволить перевозити там також і військові підрозділи.

2. Сучасний транспортний АВАКС S-88.

Військово-транспортний літак АВАКС S-88 призначений для перевезення не те, що важливих людей, але і для особливих випадків і умов перевезення. Наприклад, якщо на чиновника або високопоставленого військового йде замах, транспортник чудово впорається з цим завданням завдяки антені, яка розташована на фюзеляжі і допомагає вловити сигнал найчутливіших радіохвиль. Антена знаходиться в прямокутному великому обтічнику і розпізнає навіть дрібні частоти за рахунок великого радіусу дії. Крім цього, якщо літак помітить рухому ціль, може здійснити бойову дію за рахунок підвісної зброї, розташованої в підкрильній частині літака.

На корпусі також комфортно розміщені кілька високоточних двосторонніх фазованих антен. Два турбогвинтових двигуна забезпечують швидкий розвиток високої швидкості польоту, що дозволить рухатися практично зі швидкістю винищувача, але враховуючи вантажопідйомність, яка досить висока, літак трохи не дотягує до такого параметра. Таким чином, норматив по швидкості досягається при крейсерському польоті 520 кілометрів на годину, слідуючи таким курсом можна подолати відстань більше двох тисяч кілометрів. Практична стеля не складе більше 9400 метрів над рівнем моря. Одним словом, для Швеції дуже навіть стерпні нормативи, враховуючи що транспортники не її клас.

Якщо розглядати зовнішні дані, то S-88 прям таки, як птах: витягнута гостра носова частина, широкий розмах крил, який сягає більше 17 метрів, високий піднятий фюзеляж, який робить можливим вантаження великої та габаритної техніки. За необхідності, великий вантажний відсік легко трансформується під пасажирський відсік для перевезення важливих людей. У даному випадку конструктори постаралися і створили просто дивовижні крісла, які й залишати не хочеться. Висока якість матеріалу і комфортабельність дозволяють здійснити навіть найскладніший і маневрений політ.

Було прийнято рішення не пускати літак на експорт і використовувати в особистих ВПС країни для підняття рівня і захисних можливостей при перевезенні важливих людей політичної і військової сфери діяльності країни. На даних літаках здійснюють транспортування для міжнародних переговорів і безпосередньо для просування економічного рівня країни. Тому що подібна презентація своїх можливостей викликає якийсь ажіотаж, особливо коли на експорт продукція не випускається.

3. Транспортний літак Airbus A400M

За типом свого пристрою машина відноситься до 4-х моторних турбогвинтових військово-транспортних літаків. Зараз ця модель знаходиться в активному серійному випуску. Виробляє літак компанія Airbus Military, з конвеєра якої за планом буде сходити щорічно 30 машин цієї серії.

Літаки airbus виконуються за замовленням багатьох країн світу, таких як Франція, Бельгія, Малайзія, Туреччина, Іспанія та інші. У 2012 році перші 4 машини передані до складу ВПС Франції.

У 1982 році було підписано угоду про створення єдиного європейського військово-транспортного літака. Але незабаром, компанії з різних країн світу, які брали участь у проекті, не змогли досягти згоди з багатьох питань, і його реалізація була відкладена на невизначений час. Спочатку було вирішено створити 212 машин цієї сери, але потім Італія вийшла з угоди, і число літаків скоротилося до 180. Перший виліт дослідного зразка машини відбувся в грудні 2008 року.

Перед розробкою моделі літака, до нього було пред'явлено низку вимог. Машина повинна була здійснювати доставку вантажів та військових підрозділів вдень і вночі за будь-якої метеобстановкою. Літак повинен бути невибагливим до стану підстилаючого грунту і мати короткий розбіг, щоб злітати з тимчасових військових аеродромів. Літати він повинен був у різних швидкісних режимах - дозвуковому, надзвуковому і на малих швидкостях, щоб дати можливість парашутуватися десантним підрозділам. Крім того, однією з головних вимог була низька експлуатаційна вартість машини. Планувалося, що кабіни пілотів і життєво важливі системи машини будуть виконані з броні, а на крилах будуть встановлені пілони, в яких будуть закріплюватися баки з паливом або контейнерів з радарами електронної безпеки. Термін експлуатації машин був розрахований на 30 років, а температурний діапазон, прийнятний для експлуатації літака становитиме від -50 до +50 градусів.

За своїми аеродинамічними характеристиками літак відноситься до широкофюзеляжних монопланів з високим розташуванням крила, хвостом Т-подібною формою оперення. Основними матеріалами, які планується використовувати для виробництва літаків, є композити.

Силова установка літака складається з 4-х турбогвинтових двигунів. Для їх виробництва планується відкрити окреме підприємство, це дозволить досягти розроблених тактико-технічних характеристик літака.

Максимальне транспортне навантаження літака становить 60 тонн.

4. Військово-транспортний літак стратегічного застосування C-5 M Super Galaxy.

Вперше здійснивши свій політ у 2006 році, військово-транспортний стратег C-5 M Super Galaxy, проявив всі свої можливості і змусив «ойкнути» весь світ. У порівнянні зі своїми попередниками американець виявив себе на найвищому рівні і перехлеснув технології і структуру будови навіть найбільш просунутих в авіа-моделюванні країн. По конструкції є досить масивним і великим, а за рахунок додатково укріпленого і подовженого фюзеляжу дозволяє завантажити до шести невеликих вертольотів або навіть в межах трьох танків середньої категорії. Якщо говорити про місткість щодо десантного складу, то включаючи всі обмундирування та екіпіровку, літак спокійно підніме в повітря більше трьохсот чоловік.

Обладнаний чотирма високо-потужними двигунами, які відрізняються своєю винятковою естетичністю, так як практично не залишають запаху, а звук прийнятний для вух і не вимагає додаткової ізоляції вушних перетинок пілотів. На дані двигуни «поклала око» Російська Федерація, проте США не горіли бажанням йти на співпрацю, оскільки просто побоялися, що росіяни змінять сертифікацію на дану модель під свою розробку. Щоб не йти на конфлікт, відмовляючи прямим текстом, Америка «закрутила» таку ціну, що придбання одного двигуна могло коштувати кількох десятків російських літаків. Ця пропозиція не розглядалася, оскільки не було доцільним. З метою «доброзичливої помсти» росіяни принципово не змінюють двигуни на своїх літаках Д-18, що викликає жах у Європи, так як звуки і запахи при перельотах такої техніки залишають бажати кращого.

Кабіна пілота літака C-5 M Super Galaxy обладнана сучасною навігаційною системою, а також плазмовими моніторами, які здатні зберігати видимість і чіткість зображення навіть при попаданні прямих променів сонця. Технологія покриття моніторів також тримається в секреті, щоб ідея не перейшла в інші країни. Транспортник активно і дуже ефективно використовується у внутрішніх повітряних військах країни, що дозволяє перевозити навіть саму габаритну техніку між вогнищами військових дій. Безпечна і швидка вантажно-розвантажувальна робота на даній моделі літака забезпечується великою і досить широкої рампою, яка забезпечує повну герметизацію літака.

Розглядаючи технічну характеристику на більш професійному рівні, можна помітити, що при максимальній вантажопідйомності 120 тонн, літак може на швидкості 920 кілометрів на годину подолати простір на відстані 6033 кілометри. Це на сьогоднішній день кращий результат надважкої транспортної авіатехніки. Сучасна та допрацьована в порівнянні з аналогами авіонака може забезпечити своєрідне планування в повітрі при повному відключенні двигунів або при переході на безшумний режим.

5. Шведська АВАКС S 100 B Argus.

Щоб зрозуміти мету і значимість такого транспортного літака як S 100 B Argus, який призначений для особливо важливих випадків і людей. Шведи прекрасно обладнали свій сучасний літак дев'яностих років самою новомодною і ультрасучасною технікою відстеження цілі і перешкоди нападу. Конструкція корпусу дозволяє витримати дуже великі навантаження, і навіть якийсь час витримає попадання куль невеликого калібру, хоч метал і не є броньованим. Система відстеження фіксує до ста цілей у радіусі великого діапазону. Таким чином, літак зможе зафіксувати ракету, яка володіє відбиваючою силою до одного квадратного метра і при цьому легко від неї викрутиться завдяки доступній маневреності.

У кабіні літака крім трьох пілотів розміщується ще й чотири оператори, які доповідають обстановку на землю і фіксують, як проходить політ. Високий пілотаж літак покаже при прояві такого критерію, як висота патрулювання, яка мінімально може досягати семи метрів над рівнем моря, а максимально семи тисяч метрів. Тривалість польоту на швидкості 653 кілометри на годину (максимальна) може досягати семи годин, що прирівнюється чотирьом тисячам кілометрів дальності перельоту. Ці нормативи задовольнили не тільки внутрішній ринок, але зовнішній ринок літакобудування.

Серед замовників, які зважилися на замовлення літаків у великій кількості, стали країни Європи, Азії, а також Південна Америка. Як має бути помітно, країни достатньо процвітаючі і надійні, але це тільки додає популярності і високій репутації S 100 B Argus. Особливо дивує всіх легкість трансформування і модернізація вантажного відсіку, він розташований таким зручним чином, що достатньо легко може самостійно затягувати автомобілі та великогабаритну техніку, що неодмінно дозволяє самостійно не завантажувати вантаж, а лише тільки спостерігати за подіями.

Для того щоб пасажирам було комфортно та зручно здійснювати довгі перельоти, вантажний відсік трансформується під зручний салон з комфортабельними сидіннями і диванами. Це досить радісний момент, тому як спинки у крісел і диванів приємно вигнутої форми і можуть відхилятися назад для більшого комфорту перельоту в положенні лежачи. Також літак обладнаний кисневими масками і всією необхідною технікою пасажирського літака, яка дуже легко по необхідності з'являється і зникає. Такий ефект забезпечується тим, що дана панель знаходиться за спеціальною заслінкою, щоб вантаж не пошкодив дороге устаткування.

6. Японський транспортник військового призначення С-2 (С-Х).

Завжди славилася своєю винахідливістю і спрагою експерименту Японія, однак найчастіше свої нововведення літакобудування вони проявляли у вертольотах. На цей раз експерименти довели до сенсаційних відкриттів у галузі саме літаків. Так, один з конструкторів компанії Kawasaki вирішив зробити грандіозне відкриття, прирівняли два абсолютно різних літака, а саме протичовнового низьколіта і транспортного військового літака. Як здавалося, це абсолютно неможливо, так як за своєю конструкцією, можливостям, та й зовнішнім виглядом дані дві категорії протилежні один одному. Прирівняти їх означало або знизити планку одного, або переоцінити інший. Розробники наполягали, що у них все вийде і вийде на всі сто відсотків.

І ось, практично десять років розробок нарешті дали життя близнюкам, а саме транспортнику С-2 (С-Х) і протичовновому літаку Р-Х. Обидва літаки вийшли на славу, були обладнані двома турбодвигунами, які забезпечують достатню можливість кожному з літаків. Протичовновий літак сповільнюючи дію може спокійно пересуватися на низьких висотах, а транспортник прекрасно піднімається високо в небо (стеля - 12,2 тис.метрів над рівнем моря). Однак, при цьому довжина і розмах крил у літаків ідентичні, хвостова частина також аналогічна одна іншій.

Єдине питання, яке не могли вирішити між собою розробники це вагова категорія літаків. Зупинилися на тому, що оптимальна вага для таких агрегатів може бути майже сімдесят тонн. У такій ваговій категорії літак може розвивати швидкість до тисячі кілометрів на годину і долати відстань 5600 кілометрів (за умови повного завантаження). Максимальна вантажопідйомність С-2 (С-Х) дорівнює тридцяти семи тоннам, чого достатньо, щоб перевезти великогабаритний вантаж як цивільного, так і військового призначення.

Проте мало хто оцінив такі праці японців і особливо великим попитом близнюки не користуються, не дивлячись на абсолютно новий випуск - 2010 рік. Звичайно, техніка була побудована за абсолютно новими технологіями, які були справжнім відкриттям у багатьох країнах, проте обидві моделі порахували недопрацьованими саме через прирівнювання один до одного. І навіть наполегливі рекомендації та характеристики критиків і конструкторів не допомогли підняти продаж продукції. Після такого гучного провалу вирішили продовжити роботи з модернізації і обіцяють, що до 2014 року близнюки будуть доведені до розуму і по-справжньому вразять кожного члена атестаційної комісії і зорової публіки.

Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Військово-транспортні літаки. Реферат", із категорії "Захист Вітчизни", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід