Зарубіжні післявоєнні військово-транспортні літаки. Реферат
 

Зміст

1. Військово-транспортний літак легкої категорії SF 600 Canguro.

2. Китайський транспортний літак Y-7.

3. Тайванська транспортна авіатехніка XC-2.

4. Транспортний військовий літак Іспанії - СN-235.

5. Транспортний літак Fairchild C-119 Flying Boxcar

1. Військово-транспортний літак легкої категорії SF 600 Canguro.

Італійці, володіючи особливим темпераментом і торопливістю, в черговий раз поквапилися, випустивши не до кінця модернізований військово-транспортний літак легкої категорії SF.600 Canguro, при цьому примудрилися за найкоротші терміни обладнати дві комплектації. На думку критиків, краще б вони випустили одну модель, але при цьому дійсно довели її до пуття. До недоробок виробника можна віднести такий момент, що в вісімдесят першому році (рік першого випробувального польоту) вже всі літаки аналогічного типу випускалися з всувним шасі, а у даній моделі ще були стандартні шасі, тобто такі, які не забиралися в корпус літака. Великою незручністю для пілотів була кабіна, в якій достатньо дискомфортно відчуваєш себе вже через пару годин перельоту. Спинки сидінь не регулювалися і були дуже близько засунуті до штурвала. Однак низькорослі корейці дуже оцінили цю функцію в порівнянні з іншими літаками, які обладнані далеким кріслом, що стоїть. Це і спонукало Корею на імпортування літаків.

При проектуванні літака було прийнято рішення про те, що він буде обладнаний поршневими двигунами, які могли забезпечити досить низьку нормативну характеристику, проте безпосередньо зайнявшись моделюванням літака, встановили турбогвинтові двигуни, які змогли підтягнути літак до середнього стандарту якості. Трьохопорне шасі сприяло у здійсненні зльоту і посадки виключно з рівної поверхні смуги. Не врахував виробник такого варіанту, що в умовах військової ситуації не завжди можна знайти обладнану поверхню.

Застосування літака було в двох призначеннях, перша комплектація передбачала розташування десантників у повному обмундируванні в кількості дванадцяти осіб і плюс один або два пілоти. Друга комплектація передбачала перевезення сидячих хворих у кількості дев'яти осіб або чотирьох осіб, не здатних пересуватися в положенні сидячи, кожному з яких належав супровід. Особливого застосування на практиці, особливо в умовах воєнного часу не було, але при цьому кілька разів літак використовувався для порятунку людей, які потрапили в умови стихійного лиха.

Максимальна швидкість пересування при повному завантаженні - 306 кілометрів на годину, а відстань на такій швидкості можна було подолати не більше 1580 кілометрів. Досить низькі параметри як для легкого транспортника, який може розвивати велику швидкість за рахунок своєї так званої мініатюрності. Не дивлячись на всі недоліки кожна праця, особливо та, яка принесла свої плоди, в даному випадку це прибуток, отриманий від продажу літаків до Кореї, заслуговує уваги і поваги.

2. Китайський транспортний літак Y-7.

Абсолютна схожість Y-7 і радянського «гіганта» АН-24 Т обгрунтована тим, що після явних прогалин у довірі країн СРСР та Китаю, КНР вирішувала привласнити собі ідею і сертифікат на експорт та модернізацію даної моделі, так як брала безпосередню участь при її створенні. Тільки до того часу, як СРСР вже достатньо насолодився даною моделлю, і перейшов до проектування більш сучасних транспортних літаків, КНР все допрацьовувала свій транспортник. Таким чином, до моменту закінчення сертифікації на початку дев'яностих років, схожість залишилася тільки лише зовнішньою. Сьогодні можна зустріти дану модель в двох комплектаціях, а саме в якості транспортного й пасажирського літака.

На початку дев'яностих літак всередині нагадував сучасну авіацію, яка з'явилася вже в РФ в середині і навіть до кінця дев'яностих років. Автоматизована і абсолютно на ті часи немислима приладова дошка, яка показувала всі параметри в електронному зображенні, перебудована кабіна пілота, яка тепер припускала розміщення трьох осіб для більшої безпеки. Повна герметичність подовженого фюзеляжу, про що в той час вітчизняне авіа-моделювання навіть і мріяти не могло. Швидкість досягається максимально 518 кілометрів на годину, чого цілком достатньо, щоб подолати з максимальною вантажопідйомністю 2420 кілометрів. До нового часу кабіна пілота стала забезпечена кисневими масками і найсучаснішою технікою спостереження і контролю даних.

На досягнутому результаті Китай не зупиняється і не збирається відмовлятися від випуску даної моделі літака, він активно випускається на експорт і використовується внутрішніми повітряними силами не тільки військового, а й цивільного призначення. У пасажирській комплектації літак може розмістити шістдесят пасажирів економного класу або ж п'ятдесят дві людини, але класу підвищеної комфортності. Зроблено це було для того, щоб люди різного соціального рівня могли здійснювати перельоти не тільки за допомогою поділу на два зали, але і безпосередньо летіти в окремому літаку саме свого класу. Така постановка питання дуже сподобалася громадянам країни, і послуга прийняла велику популярність, особливо у людей низького і середнього класу, які можуть придбати квиток за доступною ціною.

На експорт Y-7 випускався і випускається в особливо масовій кількості для Лаосу. Країна дуже вдячна і рада такій співпраці, подібна авіатехніка досить забезпечує попит і надає пропозицію льотних послуг. Співпрацю з Китаєм продовжено ще на п'ять років, що подарує даній моделі ще стільки ж років випуску.

3. Тайванська транспортна авіатехніка XC-2.

Тайвань міг би прославитися своїм транспортним літаком середньої категорії XC-2, якби випустив його хоча б наприкінці шістдесятих, тоді він міг би відповідати світовому рівню і навіть трохи перевищував би можливості рівносильних моделей. Однак запізнення у випуску на десять років не дозволило моделі прийняти світову популярність і не зацікавило замовників ні на хвилинку. Це перший у світовій історії літакобудування літак, що не реалізувався ні в одному екземплярі. Пройшов тільки сертифікацію і випробувальні польоти, але так і не був застосований в реальній практиці.

Однак дуже шкода, адже перспективи могли бути просто божевільні і задумка по ідеї досить не погана, але поквапилися з випуском, трохи не допрацювавши модифікації, так би мовити, не довели до розуму. Цікавою ідеєю була погрузка не тільки за допомогою задньої рампи, але і за допомогою однієї лівої і двох правих рампами, що дозволяло полегшити вантажно-розвантажувальні роботи, рівноцінно розподілити і заповнити простір. До того ж, прекрасною думкою стало використання ніш для шасі, які займають у вантажному відсіку визначене місце для цінного вантажу, це забезпечувалося завдяки створенню двох «багажників».

Незважаючи на такі переваги, були і явно виражені недоліки, навіть недоробки. Наприклад, літак обладнаний двома двигунами з зовнішніми трилопатевими гвинтами, у той час як весь світ давно перейшов на більш швидкісні і сучасні двигуни з прихованими гвинтами. При максимальному завантаженні, яке ледве-ледве переходило за три тонни, літак міг набрати швидкість 392 кілометри на годину і подолати відстань повітряного простору не більше ніж на 400 кілометрів. У замовників такі нормативи могли викликати тільки сміх. Однак було і ще одна не мала перевага, яку перенесли на свої літаки багато країн, а саме шасі було облаштовано таким способом, що і зліт і посадку літак міг здійснювати з будь-якої поверхні, не тільки не підготовленої, а й навіть з грунтового покриття.

Такі відставання призвели до того, що відразу після проведення льотних випробувань та сертифікації літак моментально був списаний з виробництва. У ті часи Тайвань поніс великі збитки щодо вкладених коштів на проектування і розробку XC-2, який так і не виправдав свої надії. На цьому випробування країни щодо розробки та моделювання транспортних літаків закінчилися назавжди, відділ будівництва подібних моделей був розформований у зв'язку з недоліком бюджетних коштів на зарплату співробітникам.

4. Транспортний військовий літак Іспанії - СN-235.

Літак, який вразив своїми можливостями світ і можна сказати, що просто підірвав вісімдесяті своїми модифікаціями, воістину заслуговує поваги. Туреччина досі використовує даний літак у ВПС, таким транспортним військовим літаком став іспанський СN-235. Так, звичайно його все ще з тих часів називають саме іспанським, однак у розробці та моделюванні брала активну участь Індонезія, це такий своєрідний спільний проект, проте Іспанія не любить про це згадувати, наполягаючи на особистих розробках. Літак розроблений у середній категорії і досить спритний. При бажанні, не складе труднощів застосувати його в цивільній сфері.

Шасі зроблене на трьох опорах, перша опора, як і у всіх аналогів, розташоване близько носової частини літака, а дві бічні, під витягнутим і подовженим фюзеляжем. Чому була створена саме така конструкція фюзеляжу не зрозуміло, але саме так вирішили розробники. Звичайно, літак трохи втратив під місткості, зате придбав трохи нормативу в швидкості і дальності польоту. Так, швидкість максимально розвивається до чотирьохсот сорока п'яти кілометрів на годину, а відстань долається до 1,5 тисяч кілометрів. Цього достатньо, щоб доставити невеликий вантаж (приблизно шість тонн) або десантувати сорок шість парашутистів.

За своїми можливостями СN-235 можна віднести до категорії вільнонесучих монопланів. Кабіна літака могла розмістити трьох пілотів, однак це зовсім не потрібно, достатньо двох пілотів і одного спостерігача. Двигун потужний турбогвинтовий, дозволяє скорочувати нагнітання шуму в кабіні пілота. Всі двері щільно прилягають до корпусу і створюють абсолютну герметичність всередині літака. При обладнанні вантажного відсіку кріслами для солдатів і десантів можливі для експлуатації кисневі маски. Подаються вони автоматично, як тільки виникають проблеми в літаку, а також можна вилучити їх механічним чином, наприклад для перевезення хворих і поранених.

Подібні літаки користуються великим попитом в сучасні дні, а в далеких вісімдесятих літак був настільки популярний, що поставлявся спочатку тільки на експорт, а у власні ВПС Іспанії літак все ніяк не міг поступити в достатній кількості. Однак коли всі наситилися пропозицією, приблизно до 1985 року літак надійшов і на місцеві ВПС, що призвело до значної результативності. Крила і хвіст літака, рівні до кінця трохи звужені і зрізані, такий результат допоміг значно зменшити тертя з повітряним простором.

5. Транспортний літак Fairchild C-119 Flying Boxcar

Цей літак, який за незвичайну форму отримав прізвисько «літаючий товарний вагон» був створений в США в 1947 році. Він був створений на базі транспортника Fairchild C-82, який отримав широке поширення під час Другої Світової війни. Після 1945 року він надавав транспортні послуги для тактичної авіації ВПС США, а також перевозив вантажі господарського призначення. Літак перебував на службі 9 років, за цей час були виявлені недоліки в будові деяких його систем. Виникла потреба в транспортному літаку, який би був розроблений з урахуванням побажань командування ВПС. Так почалася робота над проектом С-19.

Модель була розроблена з урахуванням усіх недоліків С-82. У новій моделі літака кабіну пілотів було вирішено розмістити в носовій частині фюзеляжу, а не над вантажним відсіком, як це було в С-82. Це дозволило звільнити більше місця під вантажний відсік і збільшити вантажопідйомність машини. На літаку були встановлені два потужних поршневих двигуна. Каркас літака був посилений. Перший політ дослідної моделі відбувся восени 1947 року, а з грудня 1949 року на заводі в штаті Меріленд почалося серійне виробництво цих літаків.

У 1951 році Генрі Кайзер уклав контракт на випуск на своєму заводі в штаті Мічіган вдосконаленої моделі С-119. У порівнянні з попередньою моделлю, на цій були встановлені перевірені мотори Райт, які забезпечили літаку можливість виконувати висотні польоти. Кайзер хотів виготовити 70 машин з покращеними якостями. Але компанія Fairchild висловила незадоволення цими кроками Кайзера і через політичні канали не дала реалізуватися цьому успішному проекту. Пізніше в 60-і роки компанія повернулася до кайзерівських проектів і налагодила випуск модифікаційних моделей, які використовувалися в Корпусі морської піхоти в Південному В'єтнамі.

Літак Fairchild був оснащений бронею в найбільш уразливих частинах, мав на борту гарматну зброю і був оснащений приладами, які дозволяли вести спостереження в інфрачервоному діапазоні.

Пізніше, при веденні бойових операцій, на літаках стали використовувати установки «Стінгер». Силову установку літака вже складали турбореактивні двигуни.

Інші модифікації літака використовували для стеження за супутниками. Цей літак мав великий розмах крил і потужне хвостове оперення.

С-119 добре зарекомендував себе в бойових операціях американських військ в Кореї і В'єтнамі. Літак був експортований в багато країн світу. Після 1962 С-119 був переданий для цивільних потреб і брав участь у доставці вантажів у важкодоступні райони Аляски.

Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Зарубіжні післявоєнні військово-транспортні літаки. Реферат", із категорії "Захист Вітчизни", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід