Зарубіжні транспортні літаки. Реферат
 

Зміст

1. Американський літак AL-1A ABL

2. Літаюча лабораторія лазерного типу NKC-135 ALL.

3. Легкий допоміжний транспортний літак Falcon 900.

1. Американський літак AL-1A ABL

У 1999 році на американському заводі «Боїнг» був вироблений транспортний літак У-747-400F. Її замовником були ВПС США, за рішенням яких цю вантажну модель було вирішено переробити в бойову літаючу лазерну установку. Літак перегнали в центр модифікацій «Боїнгів» і привласнили йому нову назву AL 1A, що означало перший військовий літак для лазерної атаки.

Сполучені Штати ніколи не припиняли роботи з розробки бойового лазера, навіть коли були згорнуті роботи за програмою «Зоряні війни». У 90-ті роки Америка вийшла з системи ПРО, яка заважала вести ці розробки в повну силу. І ось, нарешті, була визначена модель вантажного літака, яка повинна була стати носієм бойової лазерної установки.

Літак піддали жорстким змінам. Був знятий вантажний люк, поздовжній набір літака значно укріпили. Там були розміщені вузли кріплення семитонної оптичної турелі з обертовими дзеркалами бойового лазера. Хвостова частина фюзеляжу також була посилена, там розмістилися модулі силової установки.

Переробка торкнулася і вантажної кабіни. Вона була поділена за допомогою газових перегородок на відсіки, де розміщувався сам бойовий лазер і декілька допоміжних установок, а також інше необхідне обладнання. Внизу фюзеляжу обшивка була замінена на титанову, щоб вона могла витримати гарячі вихлопи після пострілу. Бортова електрика була багаторазово посилена, тепер її потужності вистачало, щоб запалити світло в 3000 будинків. Літак був оснащений системою інфрачервоних сенсорів, які повинні були засікати запущені балістичні ракети.

Система лазерів, які повинні були розміститися на борту літака, вирішувала різні завдання. Це бойовий високоенергетичний лазер, скануючий лазер, система лазерного прицілювання. Один постріл такою установкою спалював тонни дорогого палива і коштував сотні тисяч доларів.

Перший виліт літака AL 1A відбувся в 2002 році. У 2005 році пройшли успішні випробування бойової лазерної установки, а в 2007 році вона була встановлена на літак-носій. Основним завданням таких машин є знищення балістичних ракет супротивника на самому початку їхнього польоту, а також низькоорбітальних космічних супутників ворожих держав. Передбачається застосовувати цей літак для патрулювання повітряного простору Сполучених Штатів Америки.

2. Літаюча лабораторія лазерного типу NKC-135 ALL.

Найбільш цікавою та інтригуючою моделлю літака сімдесятих, яка була просто ноу-хау того часу, були ЛЛЛ або іншими словами літаючі лазерні лабораторії, які вперше з'явилися в США, але при цьому знали про це тільки військові структури і влади країни. Усе трималося в найсуворішій таємності, щоб не втратити розробки, а це дорогого варте. Свій перший бойовий демонстраційний політ NKC-135 ALL здійснив у 73-му році і показав такі результати, що фільми фантастичного змісту про таке і мріяти не могли. Якщо при проектуванні такого лазера було прораховано, що лазер буде працювати не більше десяти секунд, то на практиці вдалося досягти результату в тридцять секунд.

Спочатку планувалося перевозити лазери, тобто модифікувати конструкцію літака під його перевезення, на літальних дозаправниках, проте у подібних моделей не дуже зручна конструкція для облаштування на ньому обтичника. Питання знайшло своє рішення само собою при розгляді ідеї переобладнати літальний танкер КС-135, який мав у своєму розпорядженні конструкцію, з можливістю розташування на ній величезного аеродинамічного обтичника. Після установки обтичник набув вигляду своєрідного «горба» на літаку. З його допомогою в лабораторію вбудували лінзу, яка відстежувала цічль і давала команду лазеру про застосування бойової дії.

Обмеження лазера з бойової тривалості дії обгрунтовувалися на цілком осудних обставинах, що конструкція починала сильно нагріватися і могла створити загрозу саме для самого літака, до того ж його застосування витрачає достатнього багато палива літака. Звичайно, сучасні лазери вже вдосконалені і допрацьовані, завдяки чому можуть застосовуватися на більш тривалому проміжку часу, проте не забувайте, що це були далекі сімдесяті роки, і тоді не було взагалі в понятті лазерної тактичної зброї. На демонстрації була запущена п'ятиметрова безпілотна ціль, яка в польоті досягала 300 кілометрів на годину і маневрувала в просторі. Не дивлячись на представлені складності, лазер з другої спроби вразив рухому ціль в хвостовій області, після чого вона розбилася об землю.

Швидкість польоту могла цілком спокійно досягати позначки 975 кілометрів на годину, а за відсутності застосування зброї відстань без дозаправки можна подолати протяжністю майже 14 тисяч кілометрів. Це легко пояснити, адже баки для палива були значно збільшені для того, щоб літак міг застосувати тактичну зброю, а як говорилося раніше, лазер на NKC-135 ALL володів шаленою «ненажерливістю», тому якщо не застосовувати його, палива досить, щоб «поколесити» по повітряному простору всього світу. Панель управління була вдосконалена за останніми розробками і стандартами, що потребувало якийсь час на те, щоб перевчити пілотів на новий лад.

3. Легкий допоміжний транспортний літак Falcon 900.

Легкий допоміжний транспортний літак Falcon 900 був проведений французькими авіамоделістами, які закладали цільовим призначенням перевезення коштовного вантажу, який не займає великих габаритів, наприклад дорогу медичну техніки та багато іншого. Проте з часом таке застосування стало не настільки актуально, адже з'явилася більш нова техніка і швидкісна техніка, а транспортника перекваліфікували в адміністративний літак. І от з 92-го року на даному літаку транспортують високопоставлених чиновників і співробітників ВПС Франції. Для цього був обладнаний сучасний салон з комфортабельними диванами і кріслами, які можуть приймати зручне положення. Обшивку освіжили, а також встановили деякі предмети меблів, які фіксуються на спеціальних ніжках.

Сам по собі літак обладнаний фюзеляжем досить великого перерізу, що дозволяє заходити в літак не тільки через двері, але й безпосередньо через фюзеляж, найчастіше «чорний» вхід використовується, коли хтось із пасажирів бере з собою великогабаритний вантаж. Шасі складається з трьох стандартних опор, а саме: одна в носовій частині і ще дві безпосередньо розташовані в районі фюзеляжу - з боків. Має тримоторну конструкцію, але при цьому особливої швидкісної сили не має, так, літак може розвивати швидкість майже до 930 кілометрів на годину. Дану швидкість літак спокійно набирає при завантаженості дев'ятнадцятьма пасажирами з особистими речами і супровідним багажем, а також двох пілотів. Це є максимальною місткістю, за рахунок того, що люди перевозяться різної комплекції, а також кількість перевезеного багажу може перевищувати деякі прибудови.

Крило і хвостова частина стріловидної зрізаної форми, в порівнянні з застарілими моделями аналогічних типів літаків, крило трохи видовжене. Falcon 900 прийняв широку популярність і відноситься до літаків, що часто зустрічається в різних країнах світу. При цьому кожна країна знайшла допоміжному транспортнику своє застосування. Наприклад, Японія стала застосовувати його в якості дальнього патрульного літака для системи спостереження морського простору дальньої дії. Для більшої ефективності літак був модифікований новітньою технікою для стеження і уловлювання сигналів, а також радарами і навігатором.

Крім Японії, дані літаки закупили по кілька примірників такі країни, як США, Нігерія, Габон, Алжир, Малайзія, Австрія та Іспанія. В основному його застосовують як транспортний літак, проте деякі країни, наприклад, як Нігерія і Габон використовують літак в якості розвідника, обладнавши носову частину боксом з фотокамерами і радаром. У зв'язку з усім перерахованим вище, можна дійти висновку про те, що даний літак може бути ще й багатофункціональним за наявності невеликих доробок.

Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Зарубіжні транспортні літаки. Реферат", із категорії "Захист Вітчизни", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід