Стислий переказ тексту наукового стилю
 
Стислий переказ тексту наукового стилю

Науковий стиль обслуговує потреби різних галузей науки. Він функціонує в усній та письмовій формах як величезний потік інформації. 

Основна функція наукового стилю
 — повідомлення. Усі навчальні підручники укладено в науковому стилі.

Основна ознака наукового стилю — наявність термінів. 
Термін — це слово або словосполучення, що виражає чітко окреслене поняття з певної галузі науки, техніки, мистецтва, суспільно-політичного життя. До термінологічної лексики належать слова і словосполучення, використовувані для точного, максимального визначення понять.

Зауваги
♦    Уважно прослухай або прочитай текст. Постарайся зрозуміти його суть.
♦    Зверни увагу на терміни, виясни за словником їх зміст.
♦    Для наукового стилю характерний систематичний виклад певних знань, тому намагайся запам'ятати послідовність викладу.
♦    Записуй у чернетці найважливіші терміни.
♦    Використовуй короткі прості речення.
♦    Пам'ятай: у текстах наукового стилю використовують лише прямий порядок слів.

Текст переказу


Дизайн як сучасна галузь діяльності людини

Виникнення необхідності зробити предметне середовище, що нас оточує, красивим, надати кожному виробу властивостей, які роблять його зручним у процесі споживання, — все це покликало до життя новий вид професійної діяльності, яка називається дизайном.
Термін "дизайн" має багато визначень. В одному випадку дизайн означає власне діяльність художника у промисловості, в іншому — продукти цієї діяльності, а іноді — галузь діяльності.
З великої кількості визначень дизайну найвлучніше таке: "Дизайн — це творча діяльність, метою якої є визначення формальних якостей промислових виробів."
Дизайнерське мистецтво існувало завжди. Аби переконатись у цьому, достатньо відвідати музей, де демонструють зразки матеріальної культури найдавніших часів. Вони можуть бути взірцем технічної досконалості та художньої цінності. Важко визначити точну дату виникнення дизайну. Деякі вчені вважають, що перші дизайнери з'явилися у кінці 20-х років XX століття.
Продукти дизайну економічні, вони мають естетичну цінність. З упевненістю до дизайну можна віднести роботи художників, що давали для масового виробництва зразки меблів та посуду. Саме така робота велась на великих мануфактурах імператорського Риму.
До дизайну можна віднести корабельне мистецтво, що нараховує тисячі років розвитку або створення транспортних засобів, наприклад, поштового диліжанса кінця XVIII ст. Сучасні автомобілі теж відзначаються певним дизайном. Послугами дизайнера користуються під час оформлення квартир, офісів, ділових кабінетів. Якщо ми бачимо красиву річ — до неї приклалась рука дизайнера.
Вічність відносить дизайн до історії розвитку матеріальної культури, роблячи дизайнера спадкоємцем багатьох поколінь художників.
(З журналу).

Зразок

Дизайн як сучасна галузь діяльності людини

Необхідність зробити речі красивими і корисними покликала до життя виникнення дизайну.
Термін "дизайн" має багато визначень: діяльність художника у промисловості, продукт дизайнерсько» діяльності, галузь її організації.
Найпоширеніше визначення: "Дизайн — це творча діяльність, метою якої є визначення формальних якостей промислових виробів".
Дизайнерське мистецтво існувало завжди. В кожному музеї, де демонструють зразки матеріальної культури, можна побачити взірці технічної досконалості та художньої цінності.
Продукти дизайну мають економічну та естетичну цінність. До дизайну можна віднести роботу художників з оздоблення меблів, посуду, яка була відома ще в древньому Римі.
Корабельне мистецтво і виготовлення транспортних засобів теж відносяться до дизайнерського мистецтва.
Зараз послугами дизайнера користуються майже в усіх галузях господарства.
Отже, дизайн відноситься до історії матеріальної культури, а дизайнери — спадкоємці поколінь художників.
Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Стислий переказ тексту наукового стилю", із категорії "11 клас", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід