Чому чайку називають татарською птицею переказ
 

Коли на село напали татари, люди поховалися  на острівцях поміж непролазним болотом.  Із села їх не було видно, тому що болото заросло височенним очеретом. Татари й не думали, що там можна сховатися. Вони вважали, що мешканці села  перебралися кудись далеко.

Тут увагу ворогів привернули чайки, які кружляли над болотом, непокоїлися, голосно кричали. Татари зрозуміли, що люди переховуються саме там.  Вони почали шукати шляху через болото. Втікачів урятувало те, що нападникам не вдалося знайти стежки.

Через кілька днів татари відступили. А врятовані люди  прозвали чайок татарськими птицями за те, що ті видали їхню схованку.

Кажуть, що не любили чайок і козаки.   Коли запорожці пливли морем на своїх човнах, вони намагались напасти на турецькі галери зненацька. Чайки скупчувалися над козацькими чайками і тим самим попереджали турків про можливий напад.

Ось як  пояснює народ, за що чайку називають татарською птицею (Нар.творч.; 145 сл.).

 

*Скласти план (орієнтовний : 1. Люди сховались на непролазному болоті. 2. Над схованкою кружляли чайки. 3. Утікачів врятувало те, що не знайшли стежки. 4. Як урятовані люди назвали чайок. 5. За що не любили чайок козаки. 6. Народне  пояснення назви птаха).

* Написати докладний  переказ тексту.


Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Чому чайку називають татарською птицею переказ", із категорії "6 клас", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід