Чудо-груша. Чудесна груша переказ 6 клас
 

Жив на світі чоловік такий бідний, що тільки й багатства мав, що дітки. Була в нього корівка, але така стара, що молока від неї вже не було. Не раз казали чоловікові, щоб зарізав корову, та той усе жалів.

Перед смертю заговорила корова до чоловіка людським голосом. Подякувала за доброту,  за те, що її не зарізав. Наказала, як умре, закопати її під вікном біля хати.

Чоловік зробив, як корівка казала. За весну виросла на тому місці груша. Зацвіла, на осінь груші вродили. Здорові, гарні, смачні! Усе село пригощав чоловік тими грушами, нікому грушки не пожалів. За це ділилися з ним, хто що мав. А один  заможний хазяїн йому корову подарував.

Мав той чоловік заздрісного й скупого брата. Злився він, а якось діждався ночі й пішов грушу рубать. Як розмахнувся, як ударив, а стовбур був дуже твердий. Як відлетить сокира, як цюкне його по нозі! Від болю він знепритомнів і впав під грушею. Ледве отямився, а нога скалічіла.

Груша собі росла, щороку врожай давала. Хазяїн грушки роздавав і продавав. Уже не був бідний, мав добро сам і з іншими ділився. Люди його шанували, а лихого брата не любили.

       Народна казка

 

План

1.   Як жилося бідному чоловікові.

2.   Чому бідняк не зарізав корову.

3.   Що сказала корова чоловікові.

4.   Виросла груша.

5.   Чому люди всім ділились з бідним чоловіком.

6.   Чому заздрісний брат хотів зрубати грушу.

7.   За що шанували люди бідного брата і не любили скупого.


http://www.glazova.org.ua/

Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Чудо-груша. Чудесна груша переказ 6 клас", із категорії "6 клас", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід