Дерево миру переказ
 
З прадавнiх часiв оливовi дерева вважаються ознакою добробуту тiєї мiсцевостi, де їх вирощують, а також мiцностi та надiйностi роду, що ними володiє. Оливова гiлка стала емблемою миру та оновлення, символом земної твердi. Згадаймо листочок оливи, що його принесла Ноєвi пiсля потопу голубка. 

Здебiльшого олива - невисоке дерево, усього до восьми метрiв заввишки. Стовбур може рости криво, гiлля примхливо розкинуте. Листочки довгастi, стiблястi знизу та зеленi згори. На зиму олива не скидає листя, тому вважається вiчнозеленою рослиною. Навеснi у пазухах листкiв з’являються китицi дрiбненьких жовтуватих квiтiв з чотирма пелюстками. Квiти трохи схожi на бузковi, вони духмянi, приваблюють бджiл. 

Плоди оливи - чорнi або фiолетовi, розмiром з невеличку сливу. Заради цих плодiв, що мiстять чудову олiю, нектару квiтiв та мiцної деревини оливу почали вирощувати за кiлька тисячолiть до Рiздва Христового. Олива - одна з найшанованiших у свiтi рослин. 

Окремi оливовi дерева мають близько двох тисяч рокiв. Вони є живими пам’ятками iсторiї. Певно, олива - найдревнiша з рослин на землi.(За А. Топачевським, 155 сл.) 

Завдання 

O Пояснити значення висловiв емблема миру та оновлення; символ земної твердi; живi пам’ятки iсторiї. 

O Дiбрати синонiми до слiв примхливий, духмяний, китиця, приваблювати. 

O Написати докладний переказ. 

Орiєнтовний план переказу 

1. Оливове дерево - ознака добробуту, емблема миру й оновлення, символ земної твердi. 

2. Невисоке вiчнозелене дерево. 

3. Китицi жовтуватих духмяних квiтiв. 

4. Чорнi або фiолетовi плоди. 

5. Заради чого почали вирощувати оливу. 

6. Оливи - живi пам’ятки iсторiї.

Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Дерево миру переказ", із категорії "6 клас", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід