Директор. Переказ для 6 класу, тексти переказів
 
Директор. Переказ для 6 класу, тексти переказів
08 Лис 2012, 22:39

ХУДОЖНІ ТЕКСТИ РОЗПОВІДНОГО ХАРАКТЕРУ З ЕЛЕМЕНТАМИ ОПИСУ ПРИМІЩЕННЯ  ДЛЯ ПИСЬМОВОГО ДОКЛАДНОГО ПЕРЕКАЗУ

 

Директор

 

Коли Василь Васильович відчиняє кватирку, в кімнату разом з гуркотом моря влітають холодні краплини. Будинок, де живе директор школи,  стоїть біля самісінького моря. З ганку можна спостерігати, як біля берега  плавають прозорі медузи і повзають краби.

Лампа з зеленим абажуром освітлює круглий стіл з купою школярських зошитів і всю невеличку кімнату. У кутку – етажерка, біля стіни – шафа з книжками. Карта земних півкуль  займає майже півстіни. Поряд з етажеркою націлилась у стелю  довжелезна підзорна труба на залізному триніжку.  Василь Васильович жартома зве її телескопом. Мабуть, це найдорожча для нього річ у кімнаті.

Директор школи захоплюється астрономією. Тихими зоряними ночами він виносить  свій "телескоп” на ганок  і наводить його на небо. Зорі мерехтять перед його очима, таємничі планети проходять свою путь. А недалеко внизу зітхає сонне море…

Василь Васильович сідає за стіл, присуває купу зошитів. Треба перевірити, як написали учні диктант.  Адже він не тільки директор, він викладає мову й літературу. Василь Васильович заглиблюється у роботу (За О.Донченком;  155 сл.).

 

*Пояснити лексичне значення слова телескоп (прилад для дослідження космічних об’єктів).

*Дібрати синоніми  до слів  спостерігати, мерехтіти, заглибитися.

*Скласти план (орієнтовний: 1. Будинок біля моря. 2. Лампа під зеленим абажуром. 3. Етажерка та шафа з книжками. 4. Карта півкуль. 5. Підзорна труба на триніжку. 6. Захоплення директора. 7. Василь Васильович заглиблюється в роботу).

* Написати докладний переказ.

Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Директор. Переказ для 6 класу, тексти переказів", із категорії "6 клас", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід