Колискова 6 клас твір переказ
 
Мати й дитя — це найпрекрасніший образ із загальнолюдської скарбниці духовності. «Нічого кращого немає, як тая мати молодая з своїм дитяточком малим», — писав Т.Шевченко. Чуттєвий зв'язок , що з дня народження існує між матір'ю та дитиною, дістає вічне відбиття у зворушливо щирих і безпосередніх колисанках. Усю любов, ніжність, бажання бачити своє дитя щасливим, розумним, здоровим, гарним матір укладає в невибагливі рядки і простеньку мелодію, організовану ритмом гойдання колиски. Монотонний тихесенький наспів і пестливі лагідні слова мають заспокоїти, приспати дитину, тому м'якенькими лапками підступає до мальованої колисочки пухнастий, волохатий, воркітливий котик, голуби приносять на крилольках сон-дрімоту; і реальні котик, голуби, ластів'ята і фантастичні Сонко і Дрімота в колискових піснях діють як люди, що цілком відповідають дитячому первісному світосприйманню. Ці пісні водночас є і першими уроками, що в доступній формі знайомлять нас з побутовими речами, і моральними цінностями, приохочують до працелюбності, порядку, доброти і справедливості.


                              Ой спи, дитя, в колисонці,
                              Як горошок в билиноньці.
                              Буде вітер повівати
                              Тай горошком колихати...

          Колискові пісні призначені тільки для одного слухача — дитини і мають тільки одного виконавця — матір або близьку людину.

(Антологія української народної пісні)
Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Колискова 6 клас твір переказ", із категорії "6 клас", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
avatar
1
спасибо
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід