Легенда про щастя. переказ 6 клас
 
Ви чули легенду про щастя? Стверджують, що воно перебувало в золотистому, щільно стуленому пуп’янку тюльпана. Ніхто не міг дістатися до нього, хоча й намагалися: хто — силою, хто — хитрощами, хто — заклинаннями. І йшли до тієї квітки старі й молоді, здорові й каліки, ішли царі зі шляхетним почтом і жебраки з торбами, ішли багатії-марнотрати й злидарі без шеляга за душею. Натовп біля квітки збирався і згодом розходився ні з чим.

Та ось одного разу луками, де росла ця квітка, ішла натомлена тяжкою працею бідна жінка, вела за руку свого маленького сина. Їй хотілося бодай подивитися на пуп’янок чарівної квітки щастя, якого вона так і не бачила за все своє життя, лише тяжко зітхала, згадуючи про нього. 

Жінка тихенько, із завмиранням серця наблизилася до квітки... Раптом її хлопчик, побачивши пуп’янок, дзвінко й голосно, як може лише дитина, розсміявся.

І сталося диво! Тієї самої миті пуп’янок розкрився. Те, що не вдавалося зробити ні силою, ні хитрощами, зробив веселий безтурботний сміх. Дорослому часом важко  збагнути, що не все можна купити за гроші, не все можна здобути хитрощами. По-справжньому щасливою може бути лише дитина: їй так небагато для цього треба.

(185 сл.) (За М. Злотницьким.)

2. Бесіда за текстом.
— Яка основна думка тексту? Що виражає заголовок: тему чи основну думку?
— Який тип мовлення лежить в основі «Легенди про щастя»?
— Що вас найбільше вразило в цій легенді?
— Доведіть, що текст належить до художнього стилю. Які художні засоби ви знайшли у легенді?
— На які частини можна поділити текст? Виділіть мікротеми, проаналізуйте, як вони пов’язані між собою.

3. С кладання простого плану.
О р і є н т о в н и й п л а н
1) Щастя в пуп’янку тюльпана.
2) У пошуках щастя.
3) Жінка з дитиною на дивовижних луках.
4) «І сталося диво!»
5) По-справжньому щасливою може бути лише дитина.
4. Повторне читання тексту.
5. Р обота над чорновим варіантом переказу.
Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Легенда про щастя. переказ 6 клас", із категорії "6 клас", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід