Жарт переказ для 6 класу
 

Який же цей яр глибокий та похмурий! З крутої гори він спускається простісінько до Дніпра. Яр зветься Гримучим. Може, це через те, що весною у ньому гримить  бурхливий та каламутний потік.

На крутих схилах яру ростуть берези, кричать одуди, туркотять горлиці. На глиняних урвищах вють гнізда чорні стрижі.

А над кручами й березами здіймається розлога лісова груша. Вона вже стара і дуплиста. Мабуть, першою виросла вона в цьому яру, а тоді вже сипнули за нею берізки, тернові кущі та шипшина.

Сонце вже котилось на захід, коли до груші прийшло троє дітей. В яру простягались довжелезні тіні. Було тут тихо, тільки стомлено свистіла якась пташка.

Діти видряпались на схил і зупинились у кількох кроках від груші. Докійка підняла камінчик і влучила ним у дерево. Відразу тонке сичання почулося з середини груші. Немов звідкілясь вирвався струмок гарячої пари. "Чуєте? Гадюка!” – прошепотіла дівчинка.

Хлопці перезирнулись. Сичання стало голоснішим, і діти побачили, як з дупла вискочила  сіра пташка. Вона сіла на гілку, настовбурчила пір’я і продовжувала голосно  сичати. Так крутиголовка намагалась налякати непроханих гостей.

Хлопці весело зареготали. Докійка мовчала, тільки очі її лукаво світились. Вона й раніше знала, хто живе в дуплі старої груші на схилі Гримучого яру.

 (За О.Донченком,  195  сл.)

Завдання.

·        Дібрати синоніми до слів розлога (про грушу), влучити, сичання,

·        настовбурчити, лукаво.

·        Скласти план (орієнтовний: 1. Глибокий та похмурий Гримучий яр. 2. Берези на крутих схилах. 3. Розлога груша над кручами. 4. Троє дітей у яру. 5. Сичання з середини груші. 6. З дупла вискочила пташка. 7. Очі Докійки лукаво світились.)

Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Жарт переказ для 6 класу", із категорії "6 клас", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід