Пісня Переказ 7 клас
 Пісня

 

У садку якась дівчина співала пісню. Чудовий голос, чудові поетичні слова пісні так і потягли до себе молодого хлопця.

Павло перескочив через тин, проліз через кущі бузини. Густі вишні скинули з нього картуза, били його тонкими гіллячками по обличчю. Він мусив  розводить руками гілля й затуляти  очі.

Боячись  зашелестіти, хлопець  йшов туди, звідки, неначе соловейків спів,  розливався дівочий голос. Маючи звичай записувати пісні, Павло притулився до стовбура  груші, витяг книжечку й почав  нотами записувати мелодію.

Записавши пісню, хлопець побачив, що недалеко від нього висить  почеплений на гіллячку  лубяний козубець. Через густе листя просувалася рука  й кидала в козубець вишні.  Рукав був закачаний по лікоть, ручка була біла,  маленька, наче дитяча.  На зеленій траві стояли два  маленькі черевички з ніжками. Черевички все спинались  на кінчики, неначе танець танцювали.

Через вишневий лист забіліло личко, зачервонів свіжий, наче стигла ягода, ротик.  Голос на мить  замовк,  бо біла ручка вкинула  в рот вишню, але пісня знову полилась. Гіллячка нагнулася, і Павло побачив  все лице з чорними тонкими бровами й тонким, наче виточеним носиком. Темні великі очі блиснули через лист, як блискавка.

Побачивши хлопця,  дівчина прожогом втекла.. Козубець з вишнями впав на траву. Назбиравши в нього  вишень,  Павло пішов через двір віддати його дівчині. (За І.Нечуєм-Левицьким; 200 сл.)

 

·        Пояснити лексичне значення слів козубець (ручний кошик з луб’я або лози), луб’яний (зроблений з луб’я -  внутрішньої частини кори  листяних дерев, що межує з деревиною) Розкрити  переносне значення  підкреслених слів у виразах  розливався  голос;  полилася пісня.

·        Дібрати синоніми до слів тин, прожогом.

·        Скласти план (орієнтовний: І. У саду дівчина співала пісню. ІІ. Павло опинився в саду. 1. Почав нотами записувати мелодію. 2. Лубяний козубець на гілці. 3. Біла маленька ручка. 4. Маленькі черевички з ніжками. 5. Біле личко поміж гіллям. 6. Чорні тонкі брови й наче виточений носик. 7. Темні блискучі очі. ІІІ. Дівчина прожогом втекла. ІV. Хлопець пішов віддати козубець.)

·        Написати докладний переказ тексту.

Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Пісня Переказ 7 клас", із категорії "7 клас", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід