Контрольний диктант
 

Урок № 116

Контрольний диктант

Мета: з’ясувати рівень засвоєння учнями знань із вивчених тем із розділу «Фонетика. Орфоепія. Графіка. Орфографія», сформованості комунікативних умінь, зокрема вміння слухати — розуміти; формувати вміння застосовувати на практиці здобуті теоретичні знання; розвивати логічне мислення, уважність

Очікувані результати: учні правильно пишуть слова з вивченими орфограмами; знаходять і виправляють допущені помилки.

Обладнання: текст диктанту

Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь і навичок

§ І.   Мотивація навчальної діяльності школярів. Оголошення теми й мети уроку

(Оголошення критеріїв оцінювання диктанту, інструктаж щодо його написання.)

§ ІІ.  Основний зміст роботи

Написання учнями контрольного диктанту.

1)   Читання тексту диктанту вчителем.

 (Школярі під час першого слухання тексту диктанту сприймають його зміст, звертають увагу на вивчені орфограми, визначають слова, значення яких не зрозуміли в процесі сприймання.)

Текст 1

У лісі взимку

Тихо в лісі, тільки поскрипує веселий морозець. Тварини лісові не бояться снігу і морозу. Одяглися в тепле хутро звірятка, в густий пушок пташки і шукають собі їжу. Під дуплом старого дуба миша собі ще влітку нірку вирила, наносила тоненьких травинок і моху. Вилізла з нори, озирнулася навкруги. Тихо, очі сліпить білий сніжок. Засипав сніг стежечку. Вилізла тихесенько мишка на пеньок, дивиться: сухе насіннячко сюди вітерець приніс. Поласувала і почала хутро своє чистити. Ось під корою сховався на зиму жучок-шкідничок. Схопив дятел жучка і проковтнув. Раптом стрибнула на пеньок білка, шишка соснова у неї в лапках.

(99 сл.)                                                                                                              (За О. Копиленком)

Текст 2

Дуб

Літо. Сонце сипле з неба вогнем, але веселі й крикливі хлоп’ята зовсім не відчувають спеки. Вони забавляються в холодку. В саду дерев багато, зілля всякого, і бігати є де.

Як люблять діти бігати й бавитися в тім саду! Тут росте величезний, грубий і дуже гіллястий дуб. Він, немов зелена кругла баня, видніється здалеку над селом.

Дуб росте біля самої дороги, підпирає пліт. До його стовбура, немов діти до батька, туляться широколисті лопухи, кропива та подорожник.

Місце під дубом гладко витоптане. Тут хлоп’ята люблять ховатися, мов під безпечну стріху, від дощу, зливи. Тут ніхто їх не сварить за крик або біганину.

(100 сл.)                                                                                                                   (За І. Франком)

Текст 3

Бабине літо

День був ясний, сонячний та теплий. Починалось бабине літо. Надворі синіло, як літом.

Сонце ходило на небі низенько, але ще добре припікало косим промінням. Тихий вечір ледве ворушився. Над полем миготіло марево. Половина листя на вербах уже пожовкла, але на тополях, на осокорах лист зеленів, ніби влітку. Якби не жовте листя в садках, то можна було б подумать, що надворі не бабине літо, а справжнє літо. Тільки зелена низька озимина навкруги току нагадувала про осінь. Надворі летіло павутиння. Усе синє небо було ніби засноване білим, як пух, легким, як шовкові нитки, павутинням.

(94 сл.)                                                                                                            (І. Нечуй-Левицький)

2)   Повторне читання тексту диктанту окремими частинами вчителем і написання його учнями.

3)   Заключне читання тексту вчителем, самоперевірка учнями написаного.

§ ІІІ.  Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання

1)   Повторити теоретичний матеріал

2)   Виконати вправи

§ ІV.  Підсумок уроку

Інтерактивна вправа «Мікрофон».

— Сьогодні на уроці складним для мене було...

Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Контрольний диктант", із категорії "Конспекти", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід