Реферат на тему: Малокаліберна гвинтівка
 
Малокаліберна гвинтівка Тульського збройового заводу ТОЗ-8М, калібру 5,6 мм, з відкритим секторним прицілом, є безвідмовною і надійною в експлуатації, має високу купчастість бою (мал. 53 і табл. 6).

Таблиця  
ХАРАКТЕРИСТИКИ ТОЗ-8М
Калібр ствола, мм    5,6
Довжина гвинтівки, мм    1113
Довжина ствола, мм    640
Довжина прицільної лінії, мм    587
Прицільна дальність, м    250
Найбільша дальність польоту кулі, м    1200
Убивча сила, м    800
Початкова швидкість польоту кулі, м/с    280
Швидкострільність, пострілів/хв    10
Число нарізів    4
Вага, кг    3,12БУДОВА ГВИНТІВКИ
Розглянемо загальну будову гвинтівки (мал. ). Ствол служить для спрямування польоту кулі. Ствольна коробка призначена для розміщення затвора і спускового механізму. Затвор використовують для того, щоб надсилати патрон у патронник, закривати канал ствола, здійснювати постріл, викидати стріляну гільзу. Спусковим механізмом здійсню¬ється спуск курка з бойового зводу. Прицільний пристрій служить для спрямування гвинтівки в ціль і надання їй потрібного кута прицілювання. Тильна кришка захищає очі стрільця від опіку в разі прориву газу під час стрільби. Ложе з'єднує усі частини гвинтівки, служить для зручності при стрільбі; має приклад, шийку, цівку.

БУДОВА ПАТРОНІВ
Для стрільби з малокаліберної гвинтівки використо¬вуються так звані унітарні патрони. В них усі необхідні для стрільби елементи об'єднані в єдине ціле. Унітарний патрон складається з: кулі для безпосереднього ураження цілі; порохового заряду, що є джерелом енергії, необхідної для випускання кулі зі ствола із визначеною швидкістю; калсуля-залальника для запалення пороху; гільзи, що є корпусом і об'єднує всі елементи патрона.
Патрони повинні задовольняти такі основні вимоги: 1) забезпечувати надійну стрільбу зброї в найрізно¬манітніших кліматичних умовах; 2) не втрачати своїх

властивостей під час тривалого зберігання; 3) бути без¬печними для людини, яка ними стріляє, а також при зберіганні і транспортуванні.

РОЗБИРАННЯ І СКЛАДАННЯ ГВИНТІВКИ
Неповне розбирання малокаліберної гвинтівки вико¬нується так:
1. Відокремити тильну кришку (ковпачок). Покласти гвинтівку на ствол прицілом догори. Тримати лі¬вою рукою за шийку ложа і, натискуючи на спусковий гачок вказівним пальцем лівої руки, правою рукою взяти рукоятку затвора і повернути її вліво вгору до упору, відвести затвор назад і, трохи вдаряючи ним по тильній кришці (ковпачку), зсунути її (його) з місця і відокремити від ствольної коробки.
2. Вийняти затвор. Продовжуючи натискати вка¬зівним пальцем лівої руки на спусковий гачок, правою, рукою вийняти затвор із ствольної коробки.
Складання малокаліберної гвинтівки виконують у зво¬ротній послідовності.
Потрібно знати, які затримки можуть виникати під час стрільби з малокаліберної гвинтівки, і вміти усувати їх (табл.    ).


Таблиця   
ЗАТРИМКИ, ЩО ВИНИКАЮТЬ ПРИ СТРІЛЬБІ 
З МАЛОКАЛІБЕРНОЇ ГВИНТІВКИ, І СПОСОБИ ЇХ УСУНЕННЯ
Вид затримки    Встановлення причини    Причина    Спосіб усунення
Осічка    Відкрити затвор, вийняти патрон й оглянути його:    Нерівномірний розподіл ударної суміші всередині закраїни гільзи:
Провернути патрон і ним же перезарядити гвинтівку
1. На закраїні гільзи є чіткий слід від удару бойка    1. Велика кіль¬кість мастила, забруднення затвора
Перезарядити гвинтівку, зроби¬ти постріл; при повторенні осічки розібрати гвин¬тівку і прочисти¬ти затвор
2. На закраїні гіль¬зи слабкий слід від удару  бойка    2. Ослаблення або поломка бойової пружини

3. Чіткіший слід від удару бойка ближче до цен¬тра або відсут¬ність сліду    Несправність ударника
Замінити пружи¬ну, замінити ударник
Невики-дання гільзи    При відведенні затвора назад гільза залиши¬лась у стволі    1. Накопичення бруду в пазах ствольної короб¬ки і затвора    Почистити пази
2. Спрацювання або поломка гач¬ка викидача і його пружини    Замінити викидач і його пружину, гільзу виштовх¬нути шомполом
Розривання гільзи і про¬рив газів    Вкласти гільзу в патронник, зак¬рити затвор і по¬хитати у горизон¬тальному напрямі. При нещільному закриванні затвор буде переміщати¬ся вперед-назад    Нещільне закри¬вання каналу ство¬ла внаслідок спра¬цювання задньої частини основи рукоятки затвора або стінки колін¬частого вирізу ствольної коробки    Здати гвинтівку до збройової майстерні
Самовільний
постріл        Ослаблення натя¬гу гвинта спуско¬вої пружини, внас¬лідок чого спуск зривається з шом¬пола    Гвинт спускової пружини закрути¬ти до упору; якщо ж гвинт не закру¬чується і спуск лишається слаб¬ким, то гвинтівку здати до збройової майстерні
Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Реферат на тему: Малокаліберна гвинтівка", із категорії "Реферат", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід