Військова транспортна авіатехніка
 

Зміст

1. АН-12 (КУБ) військова транспортна авіатехніка.

2. ВМ-Т «Атлант» - транспортний літак ОКБ Мясищева

3. Літак Ан-22 «Антей»

4. Радянський військово-транспортний літак Іл-76

 

1. АН-12 (КУБ) військова транспортна авіатехніка.

За допомогою літаків транспортного призначення можна проводити операції з передачі різного вантажу в пункти призначення, транспортування і безпосереднього вивантаження повітряно-десантних військ і інших подібних операцій. При цьому вивантаження вантажу, що доставляється, може здійснюватися парашутним транспортом або взагалі без них. Для без парашутної передачі вантажу на землю застосовуються низькі висоти польоту. Так, наприклад, можна вивантажувати екіпіровку та засоби прожитку війська. Однак для передачі різного роду зброї, застосовується таки парашутний транспорт, щоб уникнути деформацій і можливого спрацювання перевезеної зброї.

Перший АН-12 був розроблений і, згодом, випробуваний у п'ятдесят сьомому році. Головною відмінністю від військово-транспортних літаків аналогічного типу є невластивий ті часи зовнішній вигляд, зокрема це полягало в явному і помітному хвостовому скосі літака. Така конструкція дозволяла військовому «транспортнику» легко і без особливих перешкод приймати у вантажний відсік навіть військову техніку, а все завдяки тому, що такий стан «хвоста» забезпечував пряме, або як його ще називають, горизонтальне завантаження. Зручне і вдало розташоване в кінці фюзеляжу місце для стрільця з вбудованим кулеметом бойового типу дозволяє з легкістю долати такого роду нападу, як «повітря-повітря» і звичайно «земля-повітря». Безперешкодний доступ до вказаного місця дозволяв вчасно відреагувати на напад і чинити гідний опір противнику.

Сучасні часи перекваліфікували військові транспортні літаки АН-12 в громадянську авіатехніку. Зокрема для здійснення перевезень різного вантажу цивільного застосування, наприклад, габаритних посилок або при масових доставках різного товару. Зручність його застосування в цивільних цілях супроводжується використанням стулок люка, що робить його зручним для застосування і полегшує вантажно-розвантажувальні роботи. Безпосередньо таке мирне цивільне застосування «транспортники» отримали ще в далекому шістдесят другому році, що дозволяє, і донині користуватися такими послугами.

По місткості літак можна охарактеризувати наступним чином. При розміщенні людей в екіпіровці десантних військ максимальна місткість становить дев'яносто шість чоловік, з урахуванням встановленого обладнання для вивантаження десантників. Якщо в літаку такого типу потрібне розміщення поранених солдатів, то максимальна місткість дорівнює шістдесяти поранених на солдатських ношах, кожен з яких може летіти в супроводі медичного працівника, здатного надати необхідну допомогу. Значна відмінність за чисельністю обумовлюється тим, що поранені летять без важкої і громіздкої екіпіровки, що значно знижує масу розміщених людей.

2. ВМ-Т «Атлант» - транспортний літак ОКБ Мясищева

Робота над радянським багаторазовим космічним кораблем «Буран» призвела не тільки до створення цього цікавого технічного досягнення, але послужила причиною для створення відразу трьох транспортних літаків. Один з них, Ан-124 «Руслан», який став згодом одним з найуспішніших транспортних літаків, інший, Ан-225 - найбільший транспортний літак всіх часів, а от про ВМ-Т незаслужено забули.

Цей літак був спеціально призначений для транспортування блоків ракети «Енергія» за маршрутом між заводом-виробником і космодромом. Спочатку літак отримав позначення 3М-Т, тому що базою для нього був стратегічний бомбардувальник ОКБ Мясищева 3М. Ці бомбардувальники деякий час були більш численними, ніж стоять на озброєнні донині Ту-95, але потім вони з різних причин відійшли на другий план.

На відміну від широкофюзеляжних Ан-124 і Ан-225, 3М-Т був призначений для перевезення вантажів лише ззовні, на спеціальному зовнішньому вузлі кріплення. Як і Ан-225, літак Мясищева потенційно міг перевозити і сам «Буран», проте на практиці його використовували для транспортування водневого бака, негерметичних відсіків ракети «Енергія», обтічників від виведеного на орбіту вантажу і носового обтічника самої ракети.

Ще на етапі проектування літака, головний конструктор ОКБ Володимир Михайлович Мясищев помер, і подальше перейменування літака в ВМ-Т могло здатися свого роду даниною його пам'яті, так як цю назву стали розшифровувати як «Володимир Мясищев транспортний». Насправді ця назва - просто маскування. В СРСР не бажали афішувати той факт, що літак був переробленим бомбардувальником.

Роботи після смерті Мясищева анітрохи не загальмувалися, більше того, доведення літака була здійснене досить стрімко: вже в 1982-му почалося практичне застосування літака. Правда, для освоєння транспортування «Бурана» були потрібні додаткові випробування, і вони почалися лише в 1983-му. Окремо розвивався напрямок робіт, що передбачав обладнання літака системою дозаправки в повітрі.

Як відомо, програма «Енергія-Буран» була повністю згорнута відразу ж після виконання пробного польоту. Незважаючи на досягнутий успіх, подальшого розвитку цієї програми не послідувало. Разом з унікальною ракетою «Енергія» залишилися без діла і літаки ВМ-Т. Можливо, їх ще можна було використовувати, але послідував розпад країни і розвал промисловості остаточно поховали цей літак.

3. Літак Ан-22 «Антей»

АН 22 Антей офіційно був першим радянським широкофюзеляжним літаком. По своєму пристрою він відносився до тяжких турбогвинтових літаків. Роком народження літака є 1965. Тоді відбувся перший виліт дослідного зразка, і було прийнято рішення про запуск його в серійне виробництво.

Робота над створенням літака почалася ще в 1960 році. У конструкторському бюро ім. Антонова розробкою проекту займалася група під керівництвом А.Я. Білолипецького. Розробка йшла з урахуванням всіх, наявних на той момент цивільних і військових літаків, здатних піднімати вантажі, масою більше 50 тонн. Для посилення стійкості конструкції і її підйомних характеристик було прийнято рішення про встановлення на літаку 4-х турбогвинтових двигунів і двухкилевого хвостового оперення. Крім того, на літаку було встановлене багатоколісне шасі з пневмосистемою низького тиску. У 1965 році літак був представлений в авіасалоні в Ле Бурже, де заслужив високу оцінку. У 1969 році почалося серійне виробництво машин на Ташкентському військовому заводі. І з цього ж року «Антеї» стали надходити на озброєння в льотні частини.

Фюзеляж літака складається з посиленої конструкції балок і шпангоутів і конструктивно розділений на 4 частини: носову, середню, хвостову і закінцівку. Носова частина містить кабіну пілотів, яка розташовується на 2-х палубах. Середній відділ - вантажний, він герметично закривається. Відділ забезпечений спеціальною трап-рампою, яка дозволяє вести вантаження з землі і з кузова машини. Хвостовий відділ літака також є герметичним. У нього входить частина вантажної кабіни і навантажувальний люк. Закінцівка фюзеляжу є негерметичною.

Крило у літака Ан 22 Антей трапецієподібної форми. У середній частині крила розміщуються мотори силових установок літака. Хвостове оперення забезпечено кермом висоти і стабілізатором.

У «Антея» встановлені тристійкові шасі, що складаються з носових і головних опор. Це дозволяє літаку легко здійснювати розбіг і посадку навіть по злітній смузі, яка має рельєфні нерівності.

Силова установка літака представлена 4-ма турбогвинтовими двигунами з обдувом крила, що дозволило значно збільшити його несучі властивості. У 10-ти крилових баках-відсіках розташоване паливо і масло. Кожна група баків живить свій мотор.

Ан-22 оснащений потужними лопатевими гвинтами. Передні і задні гвинти обертаються в різні сторони.

Вантажі в літак піднімаються за допомогою трап-рампи, а з вантажного люка розвозяться по кабіні за допомогою монорейкових електротельферів. Літак піднімає в повітря 60 тонн корисних вантажів.

4. Радянський військово-транспортний літак Іл-76

Літак довгий час був основним у Збройних Силах СРСР важким військово-транспортним літаком. У 1966 році конструкторському бюро Ілюшина надійшло замовлення на розробку і створення проекту військово-транспортного літака, якому було присвоєно назву - літак Іл 76. Роботою по створенню літака керував конструктор Г.В. Новожилов. У травні 1969 року з'явився ескізний варіант літака, який після перевірки розміщення в ньому військової техніки, був затверджений урядовою комісією.

У 1971 році на московському заводі був виготовлений перший дослідний зразок літака, який успішно пройшов льотні випробування. Літак Іл 76 в якості випробуваної моделі брав участь у широкомасштабних військових навчаннях «Щит», а також брав участь у доставці вантажів до Афганістану. Серійний випуск літака почався у 1973 році.

Основними завданнями літака є транспортування військових вантажів і доставка груп десантників. Це перший радянський транспортний літак, на якому були встановлені турбореактивні двигуни. Для зльоту і посадки літака необхідно, щоб посадкова смуга була виконана з твердого бетонного покриття. Вантажопідйомність літака Іл 76 становить від 30 до 60 тонн.

Вже в ході серійного випуску літака була проведена модернізація фюзеляжу, що дозволило збільшити обсяг вантажної камери і дальність польоту машини.

Всі відсіки літака є герметизованими. Це дає можливість брати на борт до 200 осіб льотного складу. Також літак може перевозити десантну і мотострілецьку техніку в повному боєкомплекті.

Літак являє собою високоплан з одним фюзеляжем, стрілоподібним крилом і однокільовим хвостом.

Кабіна пілотів розташована в передній частині фюзеляжу. Літак має на борту озброєння, яке складається з кулеметних і гарматних установок, тому крім пілотів і штурмана на борту присутній стрілець-радист. Завантаження ведеться через два бічних люка, розташованих в передній частині фюзеляжу, а також через задній вантажний тристулковий люк.

Силова установка з 4-х турбореактивних двигунів встановлена на пілонах під крилом. Такий пристрій дозволяє літаку літати як на низьких, так і на високих швидкостях.

На літаку влаштована гідросистема, яка призначена для відкриття і закриття люків, гальмування шасі, управління хвостовими опорами, для роботи очищувачів скла та інших функцій.

Літак забезпечений складними системами приладового управління, що дозволяють чітко знати про функціонування всіх систем Іл-76 при проведенні польоту.

Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Військова транспортна авіатехніка", із категорії "Реферат", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід