М. Булгаков в романі «Майстер і Маргарита» утверджує цінності творчості і кохання та їхньої рятівної сили в долях Майстра і Маргарити.

Образові Майстра віддана найдорожча Булгакову ідея безсмертя справжнього мистецтва. Персонаж Майстра міс­тить чимало автобіографічних елементів, у цьому образі відбилися риси ґетевського Фауста, письме...


Роман «Майстер і Маргарита» посів своє почесне місце серед світових шедеврів літератури як твір, що в яскравій досконалій формі розкриває найважливіші проблеми XX ст.

Тема цього твору — тема спільної людської відповідаль­ності за долю добра, краси, істини. Автор шукає відповідь на питання: що може стати рятівною силою у цьому світі, що, врешті-решт, допомагає людині зберегти свій внутріш­ній світ, що веде її до добра і світла. Не відразу відшукує читач і авторську відповідь— т...


М. Булгаков вважав, що життя — це любов і ненависть, відвага й азарт, уміння цінувати красу і доброту. Але любов... вона насамперед. Булгаков писав героїню свого роману з Олени Сергіївни — коханої жінки, яка була його дружиною. Незабаром після їхнього знайомства вона прийняла на свої плечі, можливо, більшу частину його, Майстра, страшної ноші, стала його Маргаритою.

Історія Майстра і Маргарити — це не одна з ліній роману, а найголовніша його тема. До неї сходяться всі події, вся багатоплановість роману...Акутальність теми полягає в дослідженні роману Стендаля "Червоне і чорне ” не з позицій соціального реалізму як це було в радянському літературознавстві, а аналіз сюжету із метою висвітлення основного конфлікту твору в аспекті соціально-психологічного роману ХІХ ст. 
Підхід до чудового прикладу твору класинчого реалізму із позицій як саме такого реалізму, а не соціального.

Мета роботи полягає в розкритті основного конфлікту роману Стендаля "Червоне і чорне” на основі аналізу образу Жюльєна Сореля. 
Завдання:
1. Показати, що композиція роману — це доля головного героя.
2. Висвітлити основний конфлікт роману на основі аналізу образу Жюльєна Сореля.
3. Унаочнити паралелі основного кофлікту роману із долею, внутрішніми переживаннями головного героя.
Об’єктом дослідження виступає роман Стендаля "Червоне і чорне”.
Предметом дослідження є основний конфлікт роману Стендаля "Червоне і чорне”.


Роман Михайла Опанасовича Булгакова «Майстер і Маргарита» не був завершений і за життя автора не публікувався. Вперше він був опублікований тільки в 1966 року, через 26 років після смерті Булгакова, і те в скороченому журнальному варіанті. Тим, що це найбільший літературний твір дійшов до читача, ми зобов'язані дружині письменника Олені Сергіївні Булгакової, яка у важкі сталінські часи зуміла зберегти рукопис романа. Час почала роботи над «Майстром і Маргаритою» Булгаков в різних рукописах датував те 1928, то 1929 роком. У першій редакції роман мав варіанти назв: «Чорний маг», «Копито інженера» «Жонглер з копитом», «Син В.», «Гастроль». П