ОЦІНЮВАННЯ З ТЕМИ «КРАСА ЧИСТИХ ЛЮДСЬКИХ ВЗАЄМИН» (ТВОРЧІСТЬ О. ГЕНРІ ТА ДЖ. ОЛДРІДЖА)
УРОК № 56
ТЕМА: ОЦІНЮВАННЯ З ТЕМИ
«КРАСА ЧИСТИХ ЛЮДСЬКИХ ВЗАЄМИН»
(ТВОРЧІСТЬ О. ГЕНРІ ТА ДЖ. ОЛДРІДЖА)
Мета: перевірити рівень засвоєння учнями знань із теми; розвивати навички узагаль
нення вивченого, уміння аналізувати матеріал, логічно мислити, відповідати
на поставлені питання, застосовувати набуті знання й навички.
Обладнання: зошити учнів, варіанти тестових завдань.
*
Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань учнів.
Очікувані результати: учні виявляють певний рівень узагальнення навчального матеріалу
й засвоєння знань, демонструють уміння аналізувати художній твір і відпо
відати на поставлені запитання.
Хід уроку
I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
II. ЗАСТОСУВАННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК
Початковий рівень
1. Сью та Джонсі були:
А моделями;
Б художницями;
В продавцями;
Г секретарками.
2. Сью та Джонсі познайомилися:
А у парку;
Б на виставці;
В у бібліотеці;
Г у місцевому ресторанчику;
3. Джонсі захворіла на:
А грип;
Б бронхіт;
В пневмонію;
Г вітрянку.
4. Джонсі мріяла намалювати:
* Альтернативний варіант проведення тематичного оцінювання наведено у посібнику: «Комплексний зошит для контролю
знань. Світова література. 7 клас» / Чередник Л. А. — Харків: Видавництво «Ранок», 2012. — С. 29—34.
А Неаполітанську затоку;
Б гори Тибету;
В Ніагарський водоспад;
Г джунглі Амазонки.
5. Хвора Джонсі рахувала листя:
А липи;
Б плюща;
В винограда;
Г клена.
6. Укажіть, на кого був схожий Берман:
А на Мойсея;
Б на Давида;
В на Голіафа;
Г на Соломона.
7. Деві було:
А 15 років;
Б 10 років;
В 8 років;
Г 7 років.
8. За фахом Бен був:
А кінооператором;
Б музикантом;
В моряком;
Г льотчиком.
9. Бен літав знімати акул на:
А Червоне море;
Б Саргасове море;
В Японське море;
Г Мертве море.
10. Зазначте, що ускладнювало політ літака, яким керував Деві:
А дощ;
Б ураган;
В вітер;
Г сніг.
11. Що батько забув узяти для сина в дорогу?
А Бутерброди;
Б фрукти;
В ліки;
Г воду.
12. Укажіть країну, в якій лікували Бена після аварії:
А в Єгипті;
Б в США;
В в Німеччині;
Г в Індії.
Середній рівень
1. У чому збігалися погляди Джонсі та Сью? (На мистецтво, салат
із листя цикорію та широкі рукава.)
2. Коли Джонсі захворіла? (У листопаді.)
3. Чому лікаря турбував стан Джонсі? ( Бо дівчина втратила
надію видужати.)
4. Хто весь час підтримував дівчат? (Старий Берман.)
5. Як Джонсі реагувала на турботу Сью? (Вона була байдужою
й холодною до подруги.)
6. Чому Берман здійснив свій благородний вчинок? (Бо він був
доброю і милосердною людиною й по-батьківськи піклувався
про дівчат.)
7. Що пригнічувало Бена? (Його вік, через який він не міг лі -тати, відсутність роботи, те, що від нього пішла дружина.)
8. Чому стосунки між батьком і сином були напруженими?
(Вони не розуміли один одного. )
9. Якою мала бути відстань до землі, щоб можна було правильно
вести літак? (Шість дюймів.)
10. Як називалася бухта, де Бен робив зйомки? (Акуляча.)
11. Чого боявся Деві, перебуваючи у бухті? (Того, що їх ніхто
не знайде.)
12. Коли Бен повірив у те, що Деві долетить? (Коли хлопчик
підняв літак у повітря.)
Достатній рівень
1. Дайте визначення поняття новели. Назвіть особливості цього жанру
на прикладі твору О. Генрі «Останній листок».
2. Подумайте, у чому полягає гуманізм новели О. Генрі «Останній
листок».
3. Схарактеризуйте образи Сью, Джонсі, Бермана.
4. З’ясуйте, як в оповіданні Дж. Олдріджа «Останній дюйм» вирішується
проблема батьків і дітей.
5. Поміркуйте, чому саме в екстремальній ситуації почали налаштову-ватися стосунках Бена та Деві.
6. Розкрийте символічне значення назви оповідання Дж. Олдріджа
«Останній дюйм».
Високий рівень
1. Визначте проблематику новели О. Генрі «Останній листок» та опо-відання Дж. Олдріджа «Останній дюйм». Знайдіть спільне між цими
творами.
2. Подумайте, які риси характеру допомагають людині вижити в екс-тремальній ситуації.
3. Схарактеризуйте образ Деві. Як змінився характер хлопчика у над-звичайній ситуації?
4. Поміркуйте, чому саме в екстремальній ситуації розкривається сут-ність людини?
5. Висловіть своє ставлення до проблем, які порушуються в творах
О. Генрі та Дж. Олдріджа.
6. З’ясуйте, чому проблеми, порушені у творах О. Генрі та Дж. Олдріджа,
актуальні і в наші дні.
III. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Підготуйте повідомлення про життя і творчість О. Твар-довського.
Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "ОЦІНЮВАННЯ З ТЕМИ «КРАСА ЧИСТИХ ЛЮДСЬКИХ ВЗАЄМИН» (ТВОРЧІСТЬ О. ГЕНРІ ТА ДЖ. ОЛДРІДЖА)", із категорії "Уроки", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
- Уроки
- 09.04.2014
- 2127