УРОК № 24 ТЕМА: РОЗВИТОК ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЖІНОЧИХ ОБРАЗІВ РОМАНУ АЙВЕНГО




 
УРОК № 24 
ТЕМА: РОЗВИТОК ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЖІНОЧИХ ОБРАЗІВ РОМАНУ 
Мета: поглибити навички порівняльного аналізу художніх образів твору; розвивати усне й  писемне мовлення учнів, уміння узагальнювати вивчений матеріал, складати план порівняльної характеристики; сприяти вихованню вдумливого читача. 
Обладнання: текст роману. 
Тип уроку: урок розвитку зв’язного мовлення. 
Очікувані результати: учні складають план порівняльної характеристики жіночих образів 
роману й  аналізують їх; узагальнюють вивчений матеріал; висловлюють свою 
думку щодо проблем, порушених у романі, підтверджуючи власні судження 
цитатами з  тексту. 
Хід уроку 
I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І  ЗАВДАНЬ УРОКУ 
II. СПРИЙНЯТТЯ І  ЗАСВОЄННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ 
; Слово вчителя 
На минулому уроці ми говорили про жіночі образи роману 
В. Скотта «Айвенго». У результаті аналізу ми дійшли висновку, 
що героїні різні, хоча й наділені спільними рисами. Спробуємо уза-гальнити вивчене і скласти план характеристики Ровени й Ребекки. 
Але спочатку відповімо на кілька питань. 
; Бесіда з  учнями 
1. Що відомо про походження героїнь? 
2. Зробіть портретну характеристику Ровени та Ребкеки. 
3. У яких ситуаціях розкриваються риси вдачі героїнь? 
4. Як до них ставились інші герої роману? 
5. Які моральні риси виявили Ровена і Ребекка? 
6. Які ідеї втілює автор в образах своїх героїнь? 
; Написання складного плану характеристики 
ОРІЄНТОВНИЙ ПЛАН 
1. Походження героїнь та  їхня соціальна належність: 
а) Ровена  — онука короля; 
б) Ребекка  — донька єврея ­лихваря. 
2. Віросповідання героїнь: 
а) Ровена  — католичка; 
б) Ребекка  — іудейка. 
3. На лицарському турнірі: 
а) Ровена  — королева турніру; 
б) Ребекка  — звичайна гостя. 
4. Роль Ровени і  Ребекки у  житті Айвенго. 
5. Перебування у  полоні. 
6. Подальша доля героїнь. 
; Складання таблиці 
ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОВЕНИ І  РЕБЕККИ 
РОВЕНА РЕБЕККА 
Відмінне 
1. Онука короля 1. Донька єврея ­лихваря 
2. Католичка 2. Іудейка 
3. Королева турніру 3. Звичайна гостя 
4. Тиха, сором’язлива 4. Стійка, мужня, рішуча, гордовита, самовпев ­ 
нена, смілива, має вроджену силу волі 
5. Одружується з  Айвенго 5. Стала черницею 
Спільне 
1. Обидві красиві. 
2. Забезпечені матеріально. 
3. Кохають Айвенго. 
4. Кожна вірна своєму народові. 
5. Мають високі моральні чесноти 
III. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 
; Творче завдання 
Складіть усну розповідь про героїнь роману за визначеним 
планом. 
IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Підготуйте повідомлення «Мова роману "Айвенго” (ар -хаїми, екзотизми, історизми у мові роману); доберіть описи по-мешкань, побуту, звичаїв, описаних у романі; намалюйте ілюстра -ції до цих завдань; підготуйте до показу відеопрезентацію «Мода 
XII століття».
Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "УРОК № 24 ТЕМА: РОЗВИТОК ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЖІНОЧИХ ОБРАЗІВ РОМАНУ АЙВЕНГО", із категорії "Вальтер Скотт", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід